bolge 1: forumlar

Sony Vaio VGN-FZ31Z notebook hakkında herşey buradan.

Sony Vaio notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

Sony Vaio VGN-FZ31Z notebook hakkında herşey buradan.

İleti saka » 18 Haz 2008, 20:46

Sony Vaio VGN-FZ31Z notebook özellikleri

Aile : Vaio Fz Serisi
İşlemci Cinsi : Intel Santa Rosa T8300 İşlemci (2,4Ghz)
İşlemci Hızı ( MHZ) : T8300 2.4 GHZ 800MHZ
Ön Bellek : 3MB
Bellek : 4096 MB DDR2 PC5300 667 MHZ (2 X 2048MB)
Maksimum Bellek ( MB) : 4096-Mb Ddr Sdram Pc 2 5300 (667-MHz)
Bellek Slot Sayısı : 2 (2 Dolu)
Sabit Disk : 300 GB SATA
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 8600M GS Kullanılabilir 1023 MB Grafik Hafıza , Adanmış Video Hafızası 256 MB
Ekran Boyutu : 14.1" boyutunda 15.4" ekran
Ekran Tipi : X-black LCD - "Bravia" Arkadan Aydınlatma Teknolojili
Ekran Çözünürlüğü (DPI) : 1280 X 800
Optik Sürücü : Blu-ray Disc Drive - BD-R/-RE/-ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM Drive
Ses Kartı : VAR
İşletim Sistemi : WINDOWS VISTA HOME PREMIUM - TÜRKÇE/İNGİLİZCE SEÇENEKLİ
Faks Modem : 56K
Network Kartı : 100 Base-TX / 10 Base-T
Kamera : Kamera 30 fps 1,3 Mega Piksel SXGA (1280x1024)
Bluetooth : var. 2.0 + EDR / 10m
I/O Port : 1 x IEEE1394, 2x USB 2.0, ,RJ11,RJ45, Express Card Slot
Wireless : 802.11a/b/g/Draft n
Ağırlık (kg) : 2.8 kg
Garanti ( Yıl, Açıklama) : 2 Yıl Servis Merkezinde
Pil Tipi - Ömrü : Li-ion - 4.5 saate kadar
Web Adresi : http://www.sony.com.tr
Klavye : Q Türkçe
Mouse : TOUCH PAD

Resim

Resim

Filmler için mükemmel

Büyük, yansıma önleyici ekranı ve güçlü özellikleriyle FZ Serisi, aksiyon filmlerinin tüm heyecan ve görkeminin keyfini sürmenizi sağlıyor.

Keskin görüntüler ve parlak renkler, ister içeride ister bahçede olun, filmleri heyecan verici kılıyor.

Ayrıca tüm modellerdeki HDMI çıkışı, bir HDTV veya başka High Definition donanıma kolayca bağlanmanızı ve ev eğlencesindeki yeni çağın avantajlarından sonuna kadar faydalanmanızı sağlıyor.

Video sohbet

Arkadaşlarınız ve ailenizle yüz yüze konuşmak gibisi yoktur, fakat bu bazen imkansız olabilir. Tabi bir web kameranız yoksa.

Dizüstü bilgisayarınızdaki bütünleşik bir kamera ve mikrofonla ve kablosuz bağlantıyla, dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz kişilerle video sohbet etmek kolaydır. Bir havalimanında, otelde veya sadece evde kendi odanızda...

Sıra dışı tasarım

Şık ve akıcı stiline bakmanız yeterli. Siyah ve gümüş renklerde zarif şekilde işlenmiş FZ Serisi, evinizde veya yanınızda muhteşem görünüyor.

Ayrıca 15.4" LCD ekranıyla en kompakt dizüstü bilgisayarlardan biridir - çoğu 14" dizüstü bilgisayardan boyut bakımından sadece birazcık büyük!

FZ Serisi ile çizim tahtasının başına geri dönüp, bataryaları ve ana kartı yeniden tasarlayarak, büyük ekranlı bilgisayar ve taşınabilirliğin rakipsiz kombinasyonunu size sağladık. Ortaya çıkan sonuç, ağırlığı 2,7 kilonun altında olan ve odadan odaya taşıması kolay gerçekten mobil bir dizüstü bilgisayardır.

Benzersiz multimedya

Dizüstü bilgisayarın ön yüzündeki ergonomik multimedya düğmelerini kullanarak fotoğraflarınıza, müzik ve videolarınıza kolayca erişin. Parmak ucuyla basit kontrol, tüm dijital eğlencenizi takip etmenin en iyi yoludur.

Favori DVD'lerinizi Windows'u başlatmaya gerek olmadan oynatabilirsiniz ve ayrıca çevre birimlerini kolayca bağlamak için VAIO'nuzun her iki yanında USB bağlantı noktaları vardır.

Gerçek renkler

Mükemmel görüntü kalitesi bu dizüstü bilgisayarların en büyük avantajlarından biridir.

En son X-black LCD teknolojisini kullanan, çift lamba teknolojisi ve bazı modellerinde %90'a kadar yeniden renk üretim kabiliyeti olan FZ Serisi, size çalışmak veya oyun oynamak için ideal olan ultra parlak, kamaşmasız bir ekran veriyor.

Artık favori filmlerinizin, fotoğraflarınızın ve oyunlarınızın keyfini, muhteşem renk ve ayrıntıyla çıkartabilirsiniz.

Multimedya kasları

Müthiş Intel® Core™ 2 Duo işlemci ve 4096MB'a kadar bellekle güçlendirilmiş bu dizüstü bilgisayarlar güçlü bir nesildir.

Çok geniş çeşitlilikte multimedya eğlencesi sunabilirler ve siz, gelişmiş NVIDIA grafik kartıyla aksiyon oyunlarına tam anlamıyla dalabilirsiniz.

Multimedya deneyimi, daha hızlı çalışmanızı ve daha sıkı oynamanızı sağlayan Orijinal Windows Vista™ Home Premium ile daha da mükemmel.
Notebook, laptop, netbook
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Ettiği Teşekkür: 88
Aldığı Teşekkür: 117
Notebook markası: Asus

Re: Sony Vaio VGN-FZ31Z notebook hakkında herşey buradan.

İleti scorpion57 » 25 Haz 2008, 12:27

Bu laptoptan aldım bende var ama Xp driver lazım ,Xp çevirmek istiyorum..Yardımcı olurmusunuz [director]
scorpion57
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0

xp de sorunlar olmaktaymış

İleti seyhur » 27 Haz 2008, 14:25

Öncelikle bilgisayarın hayırlı olsun. Ben de xp ye çevirmek istedim başta ama kullanım açısından çok problem olduğunu söylediler. Media tuşları ve fn tuşu kulanılmıyormuş mesela... sürücüler de tam olarak yok bildiğim kadarıyla... program açısından sorun yaşıyorsan üzerinde gelen lisanslı programlara bir göz atmanı tavsiye ederim.
seyhur
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saka » 28 Haz 2008, 10:32

Sony Vaio VGN-FZ31Z notebook xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
  1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
  2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
  3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
  4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
  5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
  6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
  1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
  2. Windows service pack 2'yi kurun.
  3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart Sürücüsü: Intel 965 chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
  2. Ekran Kartı Sürücüsü: Sony vaio nvidia vga driver sürücüsünü indirip çalıştırınız.
    Ya da Bu konuyu okuyunuz.
  3. Ses Kartı Sürücücü: Sigmatel audio driver dosyasını indirip açın. İçinden iki klasör çıkacak. Önce birincideki dosyayı çalıştırın. Daha sonra ikinci klasördeki setup.exe yi çalıştırıp ses kartı sürücüsünü kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  4. Kart okuyucu sürücüsü: Önce bunu deneyin olmazsa şunu kurun. Sony vaio card reader driver
  5. Touchpad sürücüsü: Alps Touchpad driver ve touchpad registry patch'i kurun.
  6. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
  7. Ethernet sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
  8. Modem Sürücüsü: Sony vaio modem driver'ı indirin ve kurun.
  9. Kamera sürücüsü: Sony webcam driver'ını indirip zipten çıkarın.

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Görüntü aygıtlarına girip usb video aygıtına sağ tıklayın. Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    f- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırın. Disketi var seçeneğini seçin.
    g- Kamera sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin. "R5U870FL" isimli dosyayı seçin. Modeli seçip devam edin.
    h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
  10. Bluetooth sürücüsü: Bu sürücüyü kurmadan önce wireless açık durumda olmalı. Sony Bluetooth driver
  11. Sony Vaio Uygulamaları (Mutlaka Kurun) : Sony Vaio Uygulamaları

12. Son olarak bunu ve bunu kurun.
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti selinpc » 16 Eyl 2008, 05:36

arkadaşlar bu bilgisayarı bende aldım ama xp kuramıyorum sorun şöyle xp kurulumuna giriyorum hiçbir sabit disk bulunamadı diyor bunu halletneyi biliyorum biostan sata portunu kapatarak kuruluyor ama bu sonyde böyle bişi yok aynen şöyle şeçenekler var.
boot priority order:
1:usb optical drive
2:internal optical drive
3:flopy disk drive
4:usb flash
5:usb hard disk drive
6:internal hard disk drive
7:network
excluded from boot order:
( )

arkadaşlar üzerine enter yapılmıyor sadece hangisinin üzerinde x tıklanırsa parantez içine alıyor .
acil yardım ederseniz sevinirim [director]

selinpc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saka » 16 Eyl 2008, 12:55

bir üstteki mesajı dikkatlice okursanız sata sorununun çözümünün verildiğini görebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti ahmetcoskun17 » 21 Eyl 2008, 00:10

Büyük, yansıma önleyici ekranı ve güçlü özellikleriyle FZ Serisi, aksiyon filmlerinin tüm heyecan ve görkeminin keyfini sürmenizi sağlıyor.

Yansıma önleyici denen teknoloji ne kadar bir fayda sağlar? Diğer laptop firmalarında böyle birşey bulunmakta mı merak ettim gercektende. Birde nette dolaşırken bir f50 resminde şu kadar bir yansıma gördüm bu normal mi yoksa arkadaki ışıkların gücünden mi böyle çünkü bu kadar yansıma biraz fazla geldi gibi . Resim
Resim

ahmetcoskun17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saka » 27 Eyl 2008, 11:04

parlak ekran denen olay bence tüketiciye atılan en büyük kazıktır. Gün ışığında vs kullanılması neredeyse imkansız hale geliyor.
Yansıma önleyici bir çözüm bulmuşlarsa helal olsun bence.
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti seyhur » 26 Oca 2009, 19:40

selam ben hala 31z ye xp kurmuyorum fn ve media tuşları çalışmayacak diye.. eğer kuran arkadaş var ise yazarsa sevinirim.. blu ray birsürü program buldum ama açmak için bütün programlar crack istiyor yani artık xp ye geçmek lazım :) [bravo]
seyhur
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seyhur » 10 Şub 2009, 19:07

arkadaşlar 31z bilgisayarımda pilinde bi problem oldu ve eurasia yan çiziyo değiştirmemek için.. kendinize muhattap bulamıyorsunuz.. çok pişman oldum aldığıma. daha az paraya yakın özellikte ve 2 yıl içinde pilini garantiye gönderebileceğim bi notebook alabilirdim.. allahlarından bulsunlar diyorum artık bilgisayarımı eskisi gibi sevmiyorum [director] [director] [director] :twisted: (bu arada garantisi sürüyor daha 10 ay oldu alalı)
seyhur
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Sony Vaio Notebook