bolge 1: forumlar

Packard Bell EasyNote MB87-P-011 notebook

Packard Bell notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

Re: Packard Bell EasyNote MB87-P-011 notebook

İleti willerdem » 07 Tem 2008, 15:05

dolunay-15 yazdı:
karmancorman yazdı:Önerileriniz ve paylaştıklarınız için teşekkür ederim. Yalnız şu an elimde sadece xp ultimate 2008 var. Başk xp cd si bulursam yükliycem. Bir de sayın "dolunay" a iki sorum var. Bu laptopla bana vista dvd si de geldi. Bana söylenen vista image olarak geliyomuş o yüzden tek bölüme kuruyo. Bu doğru mu yoksa istediğim kadar bölüme ayırabilir miyim hard diski vista kurarken? Siz xp ultimate 2008 i sorunsuz kullanabildiniz mi yoksa kaldırıp yeni xp mi kurdunuz? Teşekkürler...

sana vista dvd si vermezler sadece recovery dvd verirler. bu dvd de birlikte bazı programlarda yüklenir.. e doğal olarak vistayıda ihtiva eder ama temiz bir vista dvd si değildir.. yani demek istediğim fabrika ayarlarına çevirir bilgisayarı... bölüm oluşturmuşsan hard disc te onu bile siler fabrika çıkışı yapar... bu pc de vista home premium var onu ben ayrıca siteden indirip cd ye yazdım bulunsun diye.. lisansı zaten orjinaldir gerekirse yükler kullanırım.... aslında ben yukarıda nasıl bir kurulum yaptığımı anlatmıştım... sistemi fabrika ayarına yüklememek için hdd de oluşturduğum bölümde norton ghost ile vistanın ve benimde yüklediğim programlar dahil, (fabrika yüklemesi ile yüklenen vista) sistem yedeğini aldım. bölece xp uyumsusluğunda geri yüklenebilir kıldım...sanada öle yapmanı tavsiye ederim..

2. sorunda doğru ben de xp nin modifiye edilmiş ultimate xp 2008 cd si var yükledim fakat driver tanıtınca xp açılırken şu hatayı aldım "STOP:c000021a Onarılmaz Sistem Hatası Windows Logon Process sistem işlemi
0xC0000005 durumu ile beklenmeyen biçimde sonlandı (ox00000000 0x00000000 sistem kapatıldı" bu durumun ekran kartını tanıtınca ortaya çıktığını anladım.

hatta 2 kez format attım tekrar denedim tekrar aynı sorun.. temiz bir xp ye sata driver entegre edip yükledim bu sefer başarılı oldum....

sana tavsiyem temiz xp kur ve kendine göre modifiye et... ultimate xp 2008 güzel bir yapım ama notebook ta değil...

Tamamen temiz vista kurabilirsiniz.

- 1.dvd'yi takın ve kurulum seçeneklerinden 3. olanı seçin

kuruluma geçecek ve sizden 2.dvd'yi seçecek ve kurulum gerçekleşecek

Vista harddisk'te olmadığı için dvd'den kurulacak ve biraz uzun sürebilir ama kesinlikle temiz bir vistanız olacak

Bu kadar güçlü bir sistemde xp kullanmaya gerek yok, vistayı biraz kullanınca xp size çok yavan gelecek
willerdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0

İleti karmancorman » 07 Tem 2008, 17:10

cevaplarınız için çok teşekkürler.. benim asıl problemim şu; benim bildiğim bu laptopla bize verilen vista cd sinde disk bölme yokmuş bütün hard disk tek bölmede vista kullanımında imiş bu doğru mu? yoksa verilen cd de bana başka işletim sistemi yükleme opsiyonu tanıyor mu? çünkü benim linux yüklemem lazım ve bu vista cd si buna imkan vermediği için vistayı kaldırdım ve xp yüklemeye çalışıyorum.
ayrıca bu yapacağımız sata driverlı xp, xp + sp2 olunca sorun veriyo mu? deneyen var mı? teşekkürler..
karmancorman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti willerdem » 07 Tem 2008, 21:23

karmancorman yazdı:cevaplarınız için çok teşekkürler.. benim asıl problemim şu; benim bildiğim bu laptopla bize verilen vista cd sinde disk bölme yokmuş bütün hard disk tek bölmede vista kullanımında imiş bu doğru mu? yoksa verilen cd de bana başka işletim sistemi yükleme opsiyonu tanıyor mu? çünkü benim linux yüklemem lazım ve bu vista cd si buna imkan vermediği için vistayı kaldırdım ve xp yüklemeye çalışıyorum.
ayrıca bu yapacağımız sata driverlı xp, xp + sp2 olunca sorun veriyo mu? deneyen var mı? teşekkürler..

sorun vermez ,eğer xp kuracaksan sp2'li bir xp cd 'si bulman lazım

kesinlikle en güncel sata sürücülerinide bulman ve işletim sistemine boot etmen lazım, ancak öyle kurabilirsin

yoksa devamlı mavi ekran gelir yada xp işletim sisteminizi kuracak bir depolama aygıtı bulamadı hatasını alırsınız.

bize verilen dvd'lerde harddiski bölme yok ama partionmagic programıyla bölebilirsin.

daha fazla yardım istersen msn willerdem@hotmail.com
willerdem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti P4RD10 » 07 Tem 2008, 23:56

.esata ve hdmı gırıslerı ne ıse yarıor ?? bi de bu pc nın ekran kartı kac bit acaba ??? sımdıden ty
P4RD10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karmancorman » 08 Tem 2008, 12:09

ben bir bakayım o zaman partitionmagic programına.ihtiyacım olunca sorarım, teşekkürler. zaten xp de yüklemem lazım. ne olursa olsun bu satayı tanıtmam lazım.

ayrıca forumda sata destekli xp+sp2 cd si yapan görmüştüm. böyle bi cd yi yapıp da sorun gören var mı? xp+sp2 satalı düzgün çalışıyo mu? yapan bilen yok mu? yardım ederseniz çok sevinirim...

karmancorman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karmancorman » 08 Tem 2008, 15:43

ayrıca partitionmagic programını vista yüklemeden önce kullanırsam bölme yapabilir miyim yoksa vistayı yükledikten sonra üstünde mi çalıştırmalıyım? kısaca partitionmagic programını nasıl kullanacağımı anlatabilir misiniz?
karmancorman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti willerdem » 08 Tem 2008, 16:09

Biraz forumu araştırırsanız herşeyin cevabını bulursunuz.

Partion magic'i vista kurduktan sonra çalıştırabilirsin

Xp yükleyeceksen kesinlikle sp2'li ve güncel sata driver'larının eklendiği bir xp cd'si yapman lazım yoksa kuramazsın.

Aşağıdaki linkte nasıl yapacağın var,biraz inceleyin isterseniz ama aşağıdaki link sizin işinizi tam olarak görmez

Çünki orda sp2 ekleme yok, sizin işiniz biraz karışık ama zor değil

Bilgisayar bilginiz ne düzeyde bilmiyorum ama eğer yapamam derseniz bana adresinizi mail atın , ben size cd'yi kargolayım

notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html

willerdem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karmancorman » 09 Tem 2008, 14:04

o linkte verilen bilgiye göre ben yaptım xp cd si. hatta önce xp ultimate 2008 yaptım o sorun verdi. şimdi xp + sp2 li cd yaptım satalı ama onu daha kullanmadım. o yüzden sormuştum xp+sp2 li cd yapan var mı diye, sorun çıkan varsa boşuna uğraşıp yüklemiim diye. öyle olmazsa temiz xp bulmaya çalışırım onu satalı yaparım ve sonra sp2 indiririm. böyle çalışır mı peki? hiçbiri olmazsa size mail atarım teşekkürler..

bundan dolayı tekrar sormak isterim satayı tanıyan xp+sp2 cd si yapıp da sorun çıkaran var mı?
karmancorman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti roverhead » 09 Tem 2008, 19:38

karmancorman yazdı:o linkte verilen bilgiye göre ben yaptım xp cd si. hatta önce xp ultimate 2008 yaptım o sorun verdi. şimdi xp + sp2 li cd yaptım satalı ama onu daha kullanmadım. o yüzden sormuştum xp+sp2 li cd yapan var mı diye, sorun çıkan varsa boşuna uğraşıp yüklemiim diye. öyle olmazsa temiz xp bulmaya çalışırım onu satalı yaparım ve sonra sp2 indiririm. böyle çalışır mı peki? hiçbiri olmazsa size mail atarım teşekkürler..

bundan dolayı tekrar sormak isterim satayı tanıyan xp+sp2 cd si yapıp da sorun çıkaran var mı?

Ben sata destekli Xp CD si oluşturup Xp kurarken bikaç tane hata aldım fakat şuan bilgisayarım sorunsuz çalışıyor hiç bir windows hatası ile karşılaşmadım..
Sata destekli XP CD si oluştururken benim tavsiyem ultimate değilde sadece temiz SP2 li bir CD oluşturmanızdır..Hatalarla karşılaşabilirsiniz hatta bu kurulum sırasında canınızı sıkabilir fakat kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı bikaç gün kullanın derim yinede siz bilirsiniz ..
Kullanıcı avatarı
roverhead
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karmancorman » 10 Tem 2008, 16:57

teşekkürler cevaplarınıza. başka deneyimleri ya da yorumları olan var mı? özellikle de bu satalı xp+sp2 cd si hakkında? paylaşırsanız çok sevinirim
karmancorman
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Packard Bell Notebook