bolge 1: forumlar

LG x140 F11 çalışmıyor.Recovery Disk silinmediği halde ....

Lg notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

LG x140 F11 çalışmıyor.Recovery Disk silinmediği halde ....

İleti Achoo » 26 Oca 2011, 21:27

iyi günler ben yaklaşık bir hafta önce LG x140 netbook aldım. netbook aldıgımda işletim sistemi Win7 starter idi. daha sonra ben bunu win7 ultimate sürümüne yükselttim.ancak netbook performansında bir düsüs gözlemledim bu yüzden recovery yapmaya karar verdim.netbook aldıgımda power tusuna bastıgımda LG logosu ile birlikte altta Bios için F2 ye, boot ayarı için ise F10 a basmamı gereken bir bildiri görüntülendikten sonra siyah bir ekran geliyor hemen üstünde ise ''Press F11 to run LG recovery'' diye bir yazı yazıyordu. ben burada F11 bastıgımda rahatlıkla recoveryi sorunsuz biçimde bitiriyordum ancak en son win7 ultimate sürümüne yükselttikten sonra LG logo ekranından sonra ''press F11 to run LG recovery '' bildirisi gelmemeye başladı.Yani WinRE de recovery yapamıyorum F11 e bastıgımda recovery işlemi başlamıyor.Buna rağmen LG smart recovery 5.5 programı ile korumalı HDD alanındaki 10gb lık yedeklemeden fabrika ayarlarına geri dönebiliyorum.Benim istediğim daha windows başlamadan eskisi gibi F11 e basıp recoveryi çalıştırabilmek.Fabrikanızın ayırdıgı korumalı HDD alanına dokunmadım orası sabit bir şekilde duruyor.windows açıkken recovery yapıp fabrika ayarlarına geri dönebiliyorum.Sorun Windowsu çalıştırmadan recoveryi yapamamam.Tekrar F11 ile recovery işlemini devreye sokabilmek için ne yapmam lazım.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Achoo
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0
Notebook markası: LG

Re: LG x140 F11 çalışmıyor.Recovery Disk silinmediği halde ....

İleti stranger_x » 05 Şub 2011, 18:12

bu forumda kimse LG hakkında bilgi sahibi değil anlaşılan...sorulara ne bir yetkili ne bir üye cevap veremiyor...enteresan bir forum...

arkadaşım sorunun cevabı verdiğim eklentiyi indir ...kur..mbr yi orjinal hale getiriyor F11 geri geliyor...böylece açılışta kurabilirsin recovery kısmından..
Eklentiler
Setmbr.zip
(205.8 KiB) 1606 defa indirildi
stranger_x
Yeni Üye
Yeni Üye

Aldığı Teşekkür: 0
Notebook markası: LG

Re: LG x140 F11 çalışmıyor.Recovery Disk silinmediği halde ....

İleti saka » 05 Şub 2011, 22:25

stranger_x yazdı:bu forumda kimse LG hakkında bilgi sahibi değil anlaşılan...sorulara ne bir yetkili ne bir üye cevap veremiyor...enteresan bir forum...

arkadaşım sorunun cevabı verdiğim eklentiyi indir ...kur..mbr yi orjinal hale getiriyor F11 geri geliyor...böylece açılışta kurabilirsin recovery kısmından..

Bildiğimiz sorulara elimizden geldiği kadar karşılıksız olarak cevap veriyoruz.
Ne güzel birşeyki siz bizden daha çok biliyorsunuz. İnşallah daha çok soruya cevap yazar bizi de geçersiniz.
Notebook, laptop, netbook
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Ettiği Teşekkür: 88
Aldığı Teşekkür: 117
Notebook markası: Asus

Re: LG x140 F11 çalışmıyor.Recovery Disk silinmediği halde .

İleti murti61 » 12 Şub 2012, 16:30

Hiren boot usb yapıp bilgisayarı başlatın.boot menüden hdd partition 1 seçin ve direkt karşınıza recovery ekranı gelecek ondan sonra kurtarma menüsünden işlemi yapabilirsiniz.

Bu mesajı için murti61 isimli üyemize bir defa teşekkür edildi:
saka (18 Şub 2012, 12:02)
Rating: 25%

murti61
Yeni Üye
Yeni Üye

Aldığı Teşekkür: 1

Lg Notebook