bolge 1: forumlar

xp kurmak istiyorum ama driver leri yok yardim

Lenovo notebook & netbook destek, driver ve bilgi bölümü

Re: xp kurmak istiyorum ama driver leri yok yardim

İleti pr20 » 14 Eyl 2009, 00:58

Maner,

"evet hocam service pack 3 kurulu hatta :) ama 3 gb ram görmüyor ekran karti paylaşimsiz oldugu halde" demişsin.

Ekran kartı driverini doğru yüklemediğinden kaynaklanabilir. Ekran kartının driveri doğru yüklenmedi ise sistem ramin bir kısmını kullanır.Bu yüzden eksik ram görmesi doğaldır.
pr20
Yeni Üye
Yeni Üye

Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0

İleti maner » 14 Eyl 2009, 02:06

pr20 yazdı:Maner;

Ram i eksik görme sorunu oldu mu diye sormuşsun,cevabını vereyim,hayır olmadı. Hatta kurulum aşamalarını sana tek tek anlatayım.Böylelikle sorunsuzca kurulum ve driver yuklemelerini gerçekleştirebilirsin.
1- SATA Diskleri tanıyan XP CD si yap kendine. (Forumda bu konu mevcut). Elinde Service Pack olmayan cd olursa daha sağlıklı olur. XP Home ile yapabilirsin.

2- SATA Destekli XP CD ile kurulumu yaptıktan sonra Windows'unu orjinal hale getir.Cesitli xp orjinal yapma programları var,onlarla yapabilirsin.

3- Windowsu orjinal hale getirdikten sonra Microsoft Net Framework 2.0 programını kur.

4- Service Pack2 ini sisteme entegre et. ( Direk olarak Service Pack 3 entegresi yapma sorun olabiliyor.)

5- Driverları kur. ( Lenovo sitesinden indirdiğin driverları kurarken sana driver kurulum dosyasını nere yukleyecegini belirtir. Bu genelde windows/drivers/ ilgili programın dosya yolu. Driver dosyasınının setup ını buradan calıştır.

6- Tüm programlarını ve driverlarını kurduktan sonra SP3 unu kur. Eger elindeki XP Cdsi SP3 entegreli ise sorun yaşatabilir.

Umarım yardımcı olmusumdur.

dediklerinizin bir çogudunu yaptim xp ile sorun olcagini sanmiyorum

ekran kartin den olabilirmi ? ekran kartin ram yemesi ama ekran kartida paylaşimsiz

sizde xp kurunca 2.46 olarakmi gözüktü laptop da hocam ? yoksa 3gb ram olarakmi ? s
maner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti pr20 » 15 Eyl 2009, 19:52

ekran kartının driveri ile ilgili sorun gibi geliyor bana. driveri kaldır ve yeniden kur.
pr20
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mmyoru » 08 Eyl 2010, 22:46

öncelikle herkese merhaba. Bu cihaza xp kurduktan sonra recovery dvd leri ile tekrar vistaya dönememe şansımız varmı? cp den tekrar vistaya dönen oldumu aranızda? yardımcı olursanız sevinirim...
mmyoru
Yeni Üye
Yeni Üye

Notebook markası: Lenovo

İleti saka » 11 Eyl 2010, 11:45

Vista kuracağınıza window 7 kurmanızı öneririm.

Notebook, laptop, netbook
Kullanıcı avatarı
saka
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Ettiği Teşekkür: 88
Aldığı Teşekkür: 117
Notebook markası: Asus

İleti waterprof » 13 Eyl 2010, 15:15

driverları hiç bulamıyorsanız piyasa driver update vs. benzer programlar işinizi görebilir.
waterprof
Yeni Üye
Yeni Üye

Notebook markası: IBM

Önceki

Lenovo ( IBM )