Z53F de Wifi sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında proexot tarafından paylaşıldı.

1. proexot

proexot Yeni Üye

1 ay once almis oldugum z53f notebookum ile ethernet kablosu ile nete girdigimde windows vista guncelleme yapti.bilindigi uzere vista ready olarak geliyor bilgisayar.

Daha onceleri sorunsuz sekilde calisan wirelessimin bozuldugunu farkettim.aygit yoneticisinden baktigimda ag denetleyicisi driverinin yuklu olmadigini gorup asus driver cdsini takarak bastan yukledim..yukleme sonunda sistem yeniden baslatilacak mesajini gordugumda sorunu cozdugumu sandim ama bu restart bir ise yaramadi ve driveri yuklememe ragmen gormedi..

satin aldigim yerin teknik servisine goturdum.ne yazikki benim kadar biliyorlar bilgisayari, benim denedigim herseyi denedi oda ama sorun cozulmedi ve windows xp kuralim mi dedi.

Windows xp kurdugumuzda ise 3 donanimin xp driverini bulamadi..bulamadik ( bende aradim )

Recovery ile tekrar vistayi geri yukledik..Ve yine ayni sorun wireless calismiyor..

Asus teknik servisine garanti kapsaminda yollayayim mi yoksa bir cozumu olan varmi arkadaslar ?

Saygilarimla

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery ile yeniledikten sonra hala wireless çalışmıyorsa;
    1. Başka bir modem'le bağlanmayı deneyebilirsin. Yada aynı modeme eğer varsa başka bir notebookla bağlanmayı deneyebilirsin. Böylece sorun modemden mi notebooktanmı anlamış olursun.
    2. Asus teknik servisine gönderebilirsin.

Recovery ile geri yükledikten sonra aygıt yöneticisinde ne görüyorsun?

3. proexot

proexot Yeni Üye

sorun modemde degil aygitda , baska modemlerdede denedim.sorunun aygitda oldugun 100de100 yani. aygit yoneticisinde ag denetleyicisinde sorun oldugunu gosteren onlem goruyorum..

USB Wireless adaptor taktim denemek icin ve gayet normal bir sekilde wireless ile baglanti nete.Yani sorun notebookta.

Teknik servise gondermek en son carem o kesinde..Bir cozumu vardir belki diye topic acayim sorayim dedim.

Ilgin icin cok tesekkurler

Sayfayı Paylaş