Yoğurdun yanında 3 günde 7.500 dizüstü bilgisayar sattık.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türkiye'de dizüstü bilgisayar satışları 2007'de ilk kez 1 milyon adedi aştı. HP, 7 bin 500 adet dizüstü bilgisayarı yılbaşından önceki 3 günde perakende zinciri BİM marketlerde sattı. KDV dahil 750 YTL'ye satılan Celeron işlemcili HP dizüstü bilgisayarlar 3 günde tükendi..

Teknoloji perakendecileri arasındaki dizüstü bilgisayar satışı yarışına gıda ile özdeşleşen BIM de katıldı. 27, 28 ve 29 Aralık'ta BİM marketlerinde 7 bin 500 adet HP dizüstü bilgisayar yoğurdun ve makarnanın yanında satıldı. Celeron işlemcili HP dizüstü bilgisayarların fiyatı ise KDV dahil 750 YTL. HP Kişisel Sistemler Ülke Müdürü Artun Ayvat dizüstü bilgisayar kullanımındaki artışın en önemli nedeni olarak fiyatlardaki düşüşün yanında performanslarındaki artışı ve hızlı kablosuz internet kullanımının artmasını gösterdi. Ayvat, "Biz 'Bilgisayar hayatındır' derken herkes için mobil veya masaüstü çözüm olacağını düşünüyoruz. Her fiyat ve performans seçeneğine uygun çözüm sunuyoruz. Dizüstü bilgisayarlar artık sıradan bir ihtiyaç maddesi gibi marketlerde satılıyor. Şimdi bir mobilya markası ile dizüstü bilgisayar promosyonu için anlaştık" diye konuştu.

HP STORE GELİYOR
    HP Türkiye'nin Avrupa ülkeleri arasında en hızlı büyüyen pazarlardan biri olduğunu belirten Ayvat, Apple Store'un benzeri olan HP Store mağazasını Londra'dan sonra ilk olarak Türkiye'de açmayı planladıklarını söyledi ve konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Teknoloji perakendecileri ile Londra'dan sonra ilk HP Store'u Türkiye'de açmak için görüşmeler yapıyoruz. Eğer bu konuda istekli bir perakendeci ile anlaşırsak mağazayı 2008 yılı içinde açmayı hedefliyoruz." 2007'de Türkiye'de ilk kez dizüstü bilgisayar satışları 1 milyonu aştı. IDC Türkiye'nin yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl Türkiye'de dizüstü bilgisayar satışı 1 milyon 200 bini buldu.

HP Kişisel Sistemler Ülke Müdürü Artun Ayvat

2. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

7500 tane daha sorunlu kullanıcı olucak

alıntıdır.

:mrgreen: :mrgreen:

3. DoKuZuNCuKaPI

DoKuZuNCuKaPI Yeni Üye

Ben 1500 hatırlıyordum ki Teknoloji.tv ye baktım harbiden 7500 müş vah vahhhh diyecek lafım yok HP yine lider satışlarda milletimizde zerre kadar bilinçlenme yok kendileri bilirler.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ya millet bilmiyor ki Hp nin çok sorun çıkardığını?Sen ben ilgiliyiz ama bu ülkede notebook alanların % kaçı bizim gibi bilgili ki... ;) Teknolojiyi satın alıp kullanıyoruz ama ne aldığımızı bile bilmiyoruz aslında.Bizim gibi ilgi alanı olmayanlar için söylüyorum tabi.

5. volkanarch

volkanarch Yeni Üye

şimdi yazdıklarınızı okudumda acer turkey çötü sattık kurtulduk dedik hp aldık bunu okudum cok garip... cevremdeki herkes verdiği gibi hemen alıyodu servisten bu laflardan sonra gitti 1800 demek geldi içimden...

6. 1453YARİM

1453YARİM Yeni Üye

hp nedne cok sorun verir ? cünki türkiyede en cok satılan ürün olduğu icindir diğer markaların kat kat üstünde satılıyor hp türkiye piyasasına cok önem veriyorum yanlış değilsem tekirdağda fabrka actılar ve yılda 200 bin laptop üretecekler . garanti konusunda türkiyede en iyisi hp servis genişliği ile iyi hizmet veriyorlar . ama notebook almak isteyenler paralarına kıyıp sony almalarını tavsiye ederim . aslında otebooka para verenlere şaşıyorum :)

7. G-Unit

G-Unit Yeni Üye

dünya çapındaki satışlara baksak(tam rakamları bilmiyorum) kesin HP sattığının en az %80ininde garanti süresince sorun yaşıyodur, garanti süresini aşıp kullanıcı hatasına baglı olmayan arızaları bilemicem tabi ki. Nedense bu iş böyle.

Ben de iki tane kullandım hp laptop ikisinde de sorun hem de anakart hataları wireless ve bluetooth hataları(hem soft hem de hard olarak) vs. illa ki başka markalardan da çok sorun yaşayan insanlar vardır ama düşünün ki kırtasiyeden iki tane tükenmez kalem alıyorsunuz ikisinin de yazmıyor olma olasılıgı nedir?

Sayfayı Paylaş