Yerli google geliyor!!

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Tek tıkla yıllar öncesine ait evrağa ulaşılacak. Yazışmalar e-belge olarak saklacak...

  Aranan dosyaların bulunamadığı evrak depoları ve tozlu arşivler tarihe karışıyor. Bunun yerine tıpkı arama motoru Google gibi tek tık'la yıllar öncesine ait her türlü yazılı evrak ve belgeye ulaşılabilecek bir sistem hazırlanıyor.

  1 Ocak 2008 tarihinden itibaren başlatılacak projenin mimarı Teknoloji Holding.

  Sisteme BelgeTurk Merkezî Kayıt Kuruluşu (MKK) ismi verildi. Benzer bir sistem AB ülkelerinde 20 yıldır kullanılıyor. Sistemin AB'ye 243 milyar Euro tasarruf sağladığı belirtiliyor.

  DEVLET KURUMLARI TERCİH EDECEK

  Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, MKK'nın en çok devlet kurumları ve işletmeler tarafından tercih edileceğini söylüyor.

  Yeni uygulama sayesinde, fiziksel ortamda, kâğıt üzerinde yapılan, teklif, sipariş, kontrat, fatura, irsaliye/irsaliyeli fatura ve dekont gibi tüm 'resmî işlemleri', elektronik ortamda, geçerli ve güvenli şekilde 'e-belge' olarak düzenlenebilecek.

  YILDA 40 BİN TON KAĞIT TASARRUFU

  Kâğıt tüketimini asgari seviyeye indirecek proje hakkında bilgi veren Emin Hitay, Avrupa ülkelerinde e-belge yönetimi ile yılda 20 milyar yaprak, 40 bin ton kâğıt tasarrufu sağlandığını, 12 ila 16 milyon ağacın kurtarıldığını ifade ediyor.

  BelgeTurk ile Türkiye'de de benzer tasarruf oranlarının yakalanabileceğini kaydeden Hitay, sistem için 4 milyon Euro yatırım yaptıklarını açıkladı. Bilgi teknolojileri alanında yeni bir pazar oluşturacak BelgeTurk için 2008'de net bir ciro hedefi öngörmediklerini ifade eden Hitay, şirketin iş ortakları arasında, ERP sistem sağlayıcıları, elektronik imza servis sağlayıcıları (ESHS), bankalar, internet servis sağlayıcıları (ISP) bulunduğunu dile getiriyor. Söz konusu hizmetler, elektronik posta, web siteleri, internet bankacılığı ve cep telefonu üzerinden müşteriye sunulacak.

  Kaynak: Zaman
   
 2. AKTİVASYON

  AKTİVASYON Yeni Üye

  Benzer bir konu geçen yıl AKP milletvekili Sayın Lokman AYVA tarafından dile getirilmişti.. "Tüm posta işleri e-posta olsun ve herkese internet ücretsiz olsun" demişti. Düşünsenize tasarrufa bakın o zaman. Elbette ülkemizde şimdilik bu o kadar mümkün değil ama isteyenlere tamamen herşey e-posta şeklinde ulaştırılsa bile posta ve kargo giderlerinde çok fazla indirimler olur ve dolayısıyla tasarruf.
   
 3. laptoptutkunu

  laptoptutkunu Yeni Üye

  güzel bilgi gerçektende takip etmek lazım
   
 4. fbcarlos

  fbcarlos Yeni Üye

  Paylaşım için saol.
   
 5. arapmercan

  arapmercan Yeni Üye

  bilgisayar alemindeki insanlar zaten kağıt israfında bulunmuyorki :D tabii ki devlet memurları için uyarlanmalı :D devleti yönetende ..... onlar ;)
   

Sayfayı Paylaş