Yedekleme ile ilgili bi sorum var

Konu, 'Asus Notebook' kısmında yahyax tarafından paylaşıldı.

1. yahyax

yahyax Yeni Üye

Asus F3Sseries notebook um var.
    160 gb hard diskimiz var, yarısı D olarak depo şeklinde. buraya dökümanları atıyoruz yedeklemek için ama ne anlamı oluyo ki. mesela masaüstü pc lerde format atıp D deki dosyaları tutubiliyoduk. Ama bu makinayla bize verilen cd ile pc yi sıfırlıyoruz format yerine. bütün hard disk sıfırlanıyo. D deki dosyaları tutarak verilen cd ile yedekleme yapamıyo muyuz.

2. justice

justice Yeni Üye

kardeşim asuslarda recovery dvd si kullanmaya gerek yok asus recovery dvd sinin aynısını bilgisayarda hardiskten bölüm ayırarak koymuş... yani kısacası yapman gereken sadece bilgisayar başlarken f9 tuşuna basmak vista yenilenecektir... ve d deki dosyalar yerinde kalacaktır..

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Tabi recovery menüsünde sadece c diskini recovery et demeyi unutmamanız gerekiyor.

4. Ordinarious

Ordinarious Yeni Üye

Hocam hazır konu açılmışken sorayım

Ben F3SC'ye xp kurdum ama kurmadan önce bölümleri silip tekrar kendi isteğime göre ikiye böldüm sabit diski. Mevcut bölümleme hoşuma gitmemişti, D'ye biraz daha alan verdim. Şimdi ben recovery yaparsam, dediğiniz gibi sadece C'yi kurtar desem de bölümleme değiştiği için sistemin kafası karışıp, d'yi de götürüp herşeyi eski haline getirme gibi bir ihtimali var mı?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Gizli bölümü silmediyseniz olur.

6. justice

justice Yeni Üye

Heyecandan unutmuşum özür diliyorum...

7. yahyax

yahyax Yeni Üye

Vala bu olay ilaç gibi geldi. Gidip taşınabilir hard disk alıcaktım ya.
    Çok sağolun kankalar. Ama gitmez dimi D dekiler. Giderse harap olurum

Sayfayı Paylaş