yazıları yan görüyorum

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında pilavyer tarafından paylaşıldı.

1. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

arkadaşlar netteki tüm yazıları yan görüyorum,hatta xp deki bazı yazılarıda parola falan,ne yapmam gerekiyor

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yan görüyorumu biraz daha açabilir misiniz? Varsa ekran görüntüsü koyabilirseniz daha da iyi olur.

Bu sorun ortaya çıkmadan önce ne gibi bir değişiklik yaptınız?

3. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

bios güncellemesi yaptım.yan derken hani word de olan italik in aynısı tüm yazıları öle görüyorum.bios u toshibanın sitesinden indirdim yükledim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

eski biosa dönme şansınız varsa hiç düşünmeden geçiniz..

5. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

eski bios a döndüm ama yazılar yatık duruyor hala.off

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Neresinin yan olduğunu hala anlayamadım. eğer pencerelerdeki yazılar ise masaüstünde sağ tıklayarak, sırasıyla özellikler, görünüm, gelişmil menüsünde font ayarları var.

7. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

büyük harflerde sorun yok küçük harfleri bu şekilde görüyorum
    mesela açılışta parola sorarken de yatık duruyor yazılar.

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Explorer ya da firefoxun ayarlarına baktın mı iyice?Ya da bir word belgesinde de aynı şey mi oluyor?Bana kalırsa tarayıcının ayarlarından kaynaklı çünkü pencere yazıları normalken içerikteki yazı italik gibi.Firefox kullanıyorsan araçlar-içerik-yazı tipleri ve renkler-gelişmiş teki ayarları bir kontrol et değiştir ayarları bakalım ne olacak?Explorer kullanıyorsan araçlar-internet seçenekleri-genel-görünüm-yazı tipleri sekmesinden değişiklikler yap bakalım birşey olacak mı?Bu dediklerimi yaptıysan boşuna yazdım bunları :lol:

9. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

windows un kendi yazısıda italik duruyor ama,mesela açılırken parola giriniz yazısı italik.

ayarlar bu şekilde

10. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

masaüstünde sağ tıkla,görünüme gel,oradan bir kontrol et.belki faydası olur.

11. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

baktım ama herşey normal görünüyor. :cry:

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yahu kardeşim sen ne yaptıysan çözemedin değil mi bu sorunu?Ne biçin bir sorunmuş anlamadım ki! :?:

13. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

çözemedim.çok garip sorunlarım var mesela kapagı kapatınca askıya almıyor.her seferinde denetim masasından ayarlıyorum tamam dedikten sonra oluyor yeniden başlatıyorum askıya almıyor.cd ile oynadıgım oyunları cd takmadan oynayabiliyorum nasıl yapıyor bilmiyor,benim makina çok garip ya

14. The Wind

The Wind Yeni Üye

Kardeşim sen vistada solidworks,autocad vb programları(sanırım bunu ve benzeri programları kullanıyorsun) kullanmakta güçlük mü çektin yani vista sorun çıkardı mı bu programlarda?Senin xp de mi bir sorun var yoksa?

15. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

aslında son sürümlerinde sorun yok çalışıyor ama tam oturmuş degil bazı tool lar yok mesela,,asıl sorun catia da,çalışmıyor,bende genelde onu kullanıyorum,yeni sürümü de çıkmadı.catia bi şekilde çalışsa.

3 farklı xp kurdum hocam.servis xp beni ilgilendirmez diyor,üzerinde vista yüklü diyor.

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

Vallahi kardeşim ne desem bilmiyorum bu sorun hakkında.İki ucu boklu değnek gibi birşey. :lol:
    Sanki servistekiler xp yüklemeseydin hemen çözeceklerdi sorununu,işin içinden sıyrılmayı çok iyi biliyorlar.

17. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

onlara göre bütün sorun xp de. :D

zaten alıştım yatık durmalarına :mrgreen:

18. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yazılar düzelmiyorsa sen eğri bak kardeşim, belki normal görürsün o zaman. :lol:
    Servislerin mantığı bu biraz da.

19. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

yakında yolda boynum egri yürürüm artık :D soranlara toshibanın suçu derim

20. The Wind

The Wind Yeni Üye

Toshiba servise gittim böyle oldu dersin. :D

Sayfayı Paylaş