Yardım (xp'ye çevirirsek garanti durumu)

Konu, 'Asus Notebook' kısmında cemc tarafından paylaşıldı.

1. cemc

cemc Yeni Üye

Ben de vista zedelerdenim (asus) aslında vistayı kullanmayı çok da benimsememe rağmen biliyorsunuz birçok program çalışmıyor özelliklede tv kartları meslea avermedia USB 2.0 plus vista driver yok sadece xp var.Ben de xp ye çevireceğim ama bir sorum var.Xp ye çevirirsem garantiye düşermi.Ayrıca bir soru daha ben nVidia 8600'ü değiştirsem 8800 ultra yaptırsam anakartla bir sorunu olur mu? Şimdiden teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle konu başlığını düzeltmeniz gerekiyor. Yoksa konuyu kapatacağım. Şurayı okuyunuz. site-kurallari.php

Daha önce de birkaç kez yazdığımız gibi İşletim sistemi değiştirmekle garanti arasında bir ilişki yoktur. Garanti dışı kalmaz.

Ekran kartını değiştirmenin mantıklı bir yolunu bulursanız lütfen bize de haber veriniz.

3. cemc

cemc Yeni Üye

ben üniversitedeki hocama sordum bilgisayar mühendisi adam.Bana dediki asus istanbula göndereceksin onlarda değişecekler.Hatta bi kaç kişinin ağzından olmayacağını da duydum ama arkadaşım yanımda gönderdi HP'sini ve adamlar ram eklediler + ekran kartını değiştiler yeni bir anakartla birlikte

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu işlemi yapmaları biraz zor,zira astarı yüzünden pahalıya gelecektir...
    Ayrıca 8800 serisi bir kart taktırdınız diyelim,notebooku nasıl soğutmayı planlıyorsunuz acaba?hadi ki soğuttunuz(pek mümkün değil ama ...)Yeni bir anakart ve 8800 gtx in toplam fiyatı hakkında bir fikriniz var mı?Bilgisayar mühendisi hocanız bunlardan da bahsetti mi acaba?
    Not:Sakın yanlış anlamayın,bilgisayar mühendisleri güncel donanımlardan uzak bir görevde çalışabilirler,yani hepsi ileri derecede donanım uzmanı değildirler.Biz nacizane fikrimizi sunduk.Size bu yolda iyi şanslar dilerim..Lğtfen elde ettiğiniz sonuçtan bizi haberdar ediniz...

5. cemc

cemc Yeni Üye

tabiki haberdar ederim ama şu an laptopların hiçbirinde 8800 yok napalım bu ekran kartıyla bile Cyrsiste randıman alamyorum o kadar para verdik napalım

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sanırım şu anda MONSTERda ve TOSHİBADA var bu ekran kartının olduğu modeller.MONSTER bölümüne bakın orada bir modelin performans incelemesi mevcut.

7. BLueBlaCK_06

BLueBlaCK_06 Yeni Üye

ben ankaradaki yetkili servise sordum öveçler 4 cad. ordaki sorumlu beyfendi bana hiç bir sorun olmaz yukleye bilirsiniz dedi bende yukledim ve canavar qibi çalışıyo şu anda pc olay bu bende okadar kişinin azından duydum qarantisi bozuluyo diye ama hiç birine inanmayın direk yetkili bayiye qidin orda cevabı:)

8. caglarengin78

caglarengin78 Yeni Üye

arkadaşım NVİDAGFORCE 8800 e çıkmak istiyo piyasada bunların bulunmadığını söölüyo.

ben daha yeni ASUS F8SN model notebook aldım. bir hafta oldu elime geçeli sipariş vereli de iki hafta kadar oldu.
    2.4 santa rosa işlemci T9300, 2 BG ram, GEFORCE 9500M 512 harici ekran kartı entegre kamera parmak izi okuyucu, hafıza kartı okuyucu filan var henüz vistadan kurtulup kafama göre kullanamadım bilgisayarımı o yüzden performans hakkında bişey söölemeyim zaten bu konularda uzman da sayılman ve hatta çok az bilirim. ama sen bu makine yi bi incele istersen!

http://www.asus.com.tr/products.aspx?l1=5&l2=26&l3=501&l4=0&model=2032&modelmenu=1

Sayfayı Paylaş