[Yardım] Sound Card for Windows 7

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında Bedhah tarafından paylaşıldı.

1. Bedhah

Bedhah Yeni Üye

Toshiba Satellite L20-100 PSL20E

Conexant Cx20468 @ Intel 82801FBM ICH6-M - AC'97 Audio Controller [B-2]

windows 7 için ses kartı driver'ı arıyorum.. [imdat]

Bakmadığım driver sitesi, kullanmadığım program kalmadı; xp veya Vista driverları uyumluluk sağlamıyor.
    Son bir çare burada sizlerden yardım umud ediyorum.
    Yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum.
    Teşekkürler..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Windows 7 işletim sisteminde conexant ses kartını kurmak biraz uğraştırıyor ama oluyor.
    a. Conexant AC97 Audio Driver for Microsoft Vista (32-bit) sürücüsünü indirin.
    b. Winrar kurulu değilse kurun.
    c. İndirdiğiniz dosyaya sağ tık yapıp çıkan winrar menüsünden resimdeki gibi klasöre çıkart deyin.
    d. Klasörün içindeki camc6aud.sys ve camc6hal.sys dosyalarının isimlerini değiştireceğiz. Bu dosya isimlerinde yer alan 6 (rakamla altı) yı silmemiz yeterli. Yeni isimler şu şekilde olacak. camcaud.sys ve camchal.sys.
    e. Bu iki dosyayı C:\windows\system32\drivers\ klasörüne kopyalayın.
    f. Bilgisayarını yeniden başlatın. Otomatik olarak tanıması lazım.

3. Bedhah

Bedhah Yeni Üye

Teşekkürler fakat

Yönergelerini harfi ilen uyguladım fakat her hangi bir ilerleme sağlayamadım. Sorun hala devam ediyor.

4. derelimusti

derelimusti Yeni Üye

Aynı sorunla Exper m622-ucx makinada bende karşılaştım...Onlarca siteyi dolaştım saçlarıma ak düştü bir türlü tanıtamamıştım....Tam vazgeçyordum ki imdadıma yetiştiniz...Çok teşekkür ederim....

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

rica ederiz. yardımcı olabildiysek ne mutlu

6. erxmen

erxmen Yeni Üye

TOSHIBA SATELLİTE L20 WINDOWS 7 SOUND DRİVER BULDUM

UZMAN BİR ARKADAŞIM SÜRÜCÜYÜ BULDU VE KURDU SORUNSUZ ÇALIŞIYOR

"SOUND 614100590" adında bir driver indirdi
    internette kolay bulunuyor
    açıklamasında xp için yazıyor ama windows 7 de çalışıyor

kurup deneyen varsa sonucu yazsın

7. quivver

quivver Yeni Üye

merhaba arkadaşlar , bendede toshiba l20-100 modeli notebook var fakat ses kartını tanıtamıyorum bir türlü burada yazan şekilde yaptım ama tanımıyor ses kartını , daha önceden tanıtmış veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. işl. sistemim win 7 ultimate 32bit

8. boradan

boradan Yeni Üye

bende uzun zaman harcamama ragmen wın7 ıcın uygun ses kartı drıverını bulamadım bılen goren ya da duyan varsa yardımcı olabılır mı :D
    forumda soledıklerınız hepsını atlamadan denedım fakat olumlu bır sonuc alamadım tesekkurler...

Sayfayı Paylaş