Yardım Lütfen? Ekran kartı çıkmazı!

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Leronoy tarafından paylaşıldı.

1. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Asus F3SE200DR ve F3SC200DR modellerinden birini almayı düşünüyorum. Arasındaki fark sadece ekran kartı. Nvidia 8400m li olan 64 bit ve dx10 desteği var, atix2500 olan 128 bit ve ikiside 128 mb. Ben oyun amaçlı almıyorum. Çizim programları ağırlıklı çalışmak istiyorum. (phtoshop falan). Bunu dikkate alarak hangi ekran kartı daha iyi. dx10 destekli olan nvidia 8400 mı yoksa atix2500 mü?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ekran kartı testlerinde ati x2500 daha başarılı görünüyor ama Asus f3se şu aralar kimsede kalmadı. eğer bulabilirsen f3se al bulamazsan f3sc alırsın.

3. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Teşekkür ederim. O kadar forum dolaştım en net cevabı sizden aldım. Dediğiniz gibi stoklarda yok a bu hafta stoklara giriyor f3se modeli.

Kullananlar memnundur herhalde f3se modelinden.

4. kermit

kermit Yeni Üye

konunun üzerinden biraz zaman geçmiş ama ayrıca başlık açmak istemedim. ben de asus f3se modelinden edindim. ekran kartının 128bit olduğunu biliyordum.internetten de araştırdım. pek çok sitede de böyle yazıyor. fakat gpuz veya everest vb. programlarla baktığımda kartın bus width kısmında 64bit yazıyor. bizdeki kartlar gerçekten de 128bit mi? eğer 64bitse çok üzülürüm. çünkü sırf bunun için aldım ben bu makinayı.bilen birileri söylerse içimi ferahlatacak. şimdiden teşekkürler. :)
    edit: bahsi geçen ekran kartı ati x2500 :D

Sayfayı Paylaş