yardım istiyorum hp recevery sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ahmetbilgen tarafından paylaşıldı.

1. ahmetbilgen

ahmetbilgen Yeni Üye

hp pavilion dv6636nr modeli nootbook um var. ben buna recovery dvdsi oluşturmadan format attım. xp kurdum. şimdi harddiskte recvery bülümünü görüyorum ama dosya büyüklüğünü okuyorken içine girince boş olarak görüyorum. ben recovery bölümüne nasıl ulaşabilirim. recoveryden tekrar geldiği ilk gün gibi kurmak istiyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz.
    NOT: FORUM SAYFANIZI FORMAT ATMADAN ÖNCE İNCELEMEDİM. ORDA YAZIYORMUŞ.

2. Anonymous

Anonymous Misafir

arkadaşım laptopunda recovery bölümü duruyor mu mesala girdiğinde hrp recovery kurtarma bölümü yazıyormu? Eğer yazıyorsa ve vistaya dönmek istiyorsan recovery bölümünü 2 dwd ye çek. o bölüm korumalıdır bazı programlar ile açılıyor-forumlarda arastırırsan bulursun- sonra ilk dwdyi tak sana zaten yönlendirecektir.ama düzgün bi kurulum istiyorsan hp teknik servise gönder.

3. s.ari

s.ari Yeni Üye

Arkadaşım eğer recovery bölümü duruyor, ancak Recovery Manager ile kurtarma yapamıyorsan geçmişler olsun.
    HP' nin kurtarma bölümü rahmetli oldu demektir. Eğer dosyalar sağlamsa şanslısın demektir.
    Şimdi aşağıda anlatacaklarımı yapmak istersen manuel olarak VISTA' nı orjinal hali ile geri yükleyebilirsin.

MALZEMELER:
    1- Vista home Basic cdsi (emanet tabiiki)
    2- Knoppix (veya diğer Linux Türevi) LIVE cd
    3- GimageX adlı Program (http://www.autoitscript.com/gimagex/)
    4- Wimgapi.dll dosyası (Google' de arayınız)

İŞLEMLER:

1- Knoppix Live cd ile bilgisayarınızı açın.
    2- HP kurtarma bölümüne ulaşın ve oradaki tüm dosyaları bilhassa BASE.WIM dosyasını başka bir bölüme, harddiske veya USB hdd'ye kopyalayın.
    3- Knoppix Cd den çıkın ve windowza geri dönün.
    4- Gimagex dosyasını bir yere açın. İndirdiğiniz wimgapi.dll (32bit tipi) dosyasını, GimageX klasörü içindeki x86 klasörü içine kopyalayın. Böylece kurtarma programımız hazır olsun.
    5- GimageX.exe tıklayın
    6- Üstte APPLY kısmına tıklayın
    7- BROWSE kısmında recovery BÖLÜMÜNDEN kopyaladığınız dosyalar içinde, BASE.WIM (genelde Preload içinde olabilir) dosyasını bulunuz.
    8- DESTINATION kısmında BASE.WIM dosyasını açacağınız dizini gösterin.
    9- APPLY tuşuna basın ve arkanıza yaslanın (10 dk.)

NOT:
    Şu anda yaptığımız orjinal HP kurtarma dosyalarınızı açma işlemidir.

10- Açma işlemi bitince. Windowstan çıkın ve knoppix LIVE cd ile bilgisayarı açın
    11- Windowsun C: bölümündeki tüm dosyalar ve klasörleri elle silin veya yeniden adlandırın.(Açtığımız BASE.WIM dizini C surucusunde ise bu dizin hariç).
    12- BASE.WIM dosyasının açıldığı klasöre giriniz. ve tüm dosyaları C: dizinine kopyalayınız (Eğer dosyalar zaten C: dizininde ise MOVE yaparsanız zamandan kazanırsınız.)
    13- kopyalama bitince Bilgisayarı Home basic cd ile açıp Kurtarma seçeneği ile başlatın.
    14- Açılış yükleyicisini onar seçeneğine(ilk satır olması lazım) tıklatın. (NTLDR eksik Hatasını düzEltiyoruz.)
    15- Bilgisayarı başlatın, Lıve cd ile yeniden adlandırdığınız eski windowz dosyAlarını silin.

VISTANIZ HAYIRLI OLSUN

NOT:
    RECOCERY bölüm yapısı bozulduğuna göre; bence BASE.WIM dosyasını başka bir yerde yedekleyin. Recovery bölümünüde silin gitsin.7-8 GB kazancınız olur.(SADECE recovery seçeneği çalışmayanlara TAVSİYE EDERİM.)

İKAZ:
    Yukarıdaki işlemleri yapmanız halinde , oluşabilecek tüm sorun ve zararlardan tarafım sorumlu değildir. Sorumluluk SİZE AİTTİR.

Kolay Gelsin

Sayfayı Paylaş