[YARDIM] Ekranım Altıya Bölündü.

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında brutalis tarafından paylaşıldı.

1. brutalis

brutalis Yeni Üye

Merhabalar...
    Yaşadığım garip bir sorun hakkında fikirlerinizi, mümkünse yardımlarınızı bekliyorum. :)
    Laptopumun modeli EasyNote MB 8 MB86-P-022. Sürekli sorunlar yaşadım bu aletle, ama bu sefer biraz değişik bir durum söz konusu.
    Zaten sürekli performansının epey aşağısında çalıştığını düşündüğüm laptopum, bundan bir kaç gün önce isyan bayrağını çekti.
    Önce bilgisayarıma oyun yüklemeye çalışırken ekran karardı. Harddisk çalışıyor, her şey yerli yerinde ama ekran kapalı. Neyse, reset attım bilgisayara. Tekrar açtığımda karşımda tam olarak 6 tane "packard bell" yazısı vardı. Ekran altıya bölünmüştü anlayacağınız. Fakat bu sorun vista açılınca geçti, normale döndü. Bir süre daha normal bir şekilde kullandıktan sonra tekrar açtığımda yine altıya bölünmüş bir ekranla karşı karşıyaydım. Ve vista açılmadı, ancak güvenli kipte açıp önemli dosyalarımı kurtarabildim (bir kısmını). En basit çözüm olarak ekran kartı sürücülerini daha güncel olanlarıyla değiştirdim. Fakat bu sefer de altı tane mavi ekranla karşılaştım. Neyse ki hala güvenli kipte açılıyor bilgisayar. Ama altı adet ekran ile.
    Baştan beri biraz fazla ısınıyormuş gibi geliyordu zaten bilgisayar. Ekran kartımı yakmış olabilir miyim? Gerçi yansa hiç bir şey göremiyor olmam gerekiyor sanırım...
    Fotoğraf da koyacaktım, ama evde kart okuyucusu olan tek alet, yukarıda bahsi geçen alet malesef. :)
    Neyse fazla uzatmayayım. Şimdiden teşekkürler.

2. ridvan

ridvan Yeni Üye

cihazınızı servisinize gönderirsenız eğer garantili ise yaparlar %99 ekran kartı chip inden kaynaklanıyordur. iyi günler

Sayfayı Paylaş