( YARDIM) Benq Joybook R55 ses sorunu

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında ceren86 tarafından paylaşıldı.

1. ceren86

ceren86 Yeni Üye

Bilgisayarıma format atılmıştı, ancak daha sonra CD olmadığı için ses driver yükleyemedim..Şuan sesi çıkmıyor..Bilgisayardan hiç anlamamakla birlikte kendi sitesinden birkaç program eklemeyi denedim ama başaramadım..bu XXX aygıtı için gerekli sürücü bulunamadı diye uyarı veriyordu..
    Bende Microsoft-UAA-Bus-Driver-for-High-Definition-Audio yükledim..Conexant Cx20549 ses kartının driver ınıda yüklemeliyim diye aradım ama bulamadığım için yükleyemedim.. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
    Kod:
    Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Home Edition
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    BENQ-2C3658FD8C
          Kullanıcı Adı                                     ceren
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2010-10-25 / 20:00

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core Duo T2400, 1833 MHz (11 x 167)
          Anakart Adı                                       BenQ Joybook R55
          Anakart Çipseti                                   Mobile Intel Calistoga-PM i945PM
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Hynix HYMP564S64BP6-C4                     512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM  (5-4-4-12 @ 266 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Hynix HYMP564S64BP6-C4                     [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (04/21/06)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            GeForce Go 7400  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce Go 7400  (256 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce Go 7400
          Monitör                                           AU Optronics B154EW01  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Conexant Cx20549 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [B-0]

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801GBM/GHM (ICH7-M Family) Serial ATA Storage Controller - 27C4
          IDE denetleyici                                   Texas Instruments PCIxx12 Integrated FlashMedia Controller
          Disk Sürücüsü                                     HTS541080G9SA00  (80 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      PHILIPS DVD+-RW SDVD8441  (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         36318 MB (17 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-13-02-3D-0A-58
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Modem                                             High Definition Audio Veri Yolundaki Modem Aygıtı

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft Office Document Image Writer
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          FireWire denetleyici                              Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller [B-0]
          USB-Aygıt                                         Foxconn Bluetooth 2.0 plus EDR
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Phoenix Technologies LTD
          DMI BIOS Sürümü                                   NOTE BIOS Version Q3A18
          DMI Sistem Üreticisi                              BenQ
          DMI Sistem Ürün Adı                               Joybook R55
          DMI Sistem Sürümü                                 Not Applicable
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             BenQ
          DMI Anakart Ürün Adı                              Joybook R55
          DMI Anakart Sürümü                                Not Applicable
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                No Enclosure
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[*]Ses kartı sürücüleri

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
    a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
    g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, .inf uzantılı dosyayı seçin ve tamam deyin.
    i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

3. hgurkan22

hgurkan22 Yeni Üye

sağolun..çok teşekkürler ses sorununu yama ile hallettim yoksa 5 gündür uğraşıp duruyorum.

Sayfayı Paylaş