(Yardım)Acer eMachines e725 Series - Xp Kurulumu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında sky_walker tarafından paylaşıldı.

1. sky_walker

sky_walker Yeni Üye

Merhaba,

"Acer eMachines e725 Series Model No: KAWF0" model notebook ile ilgili windows yükleme sorunum var. Ben daha önce sitenizde verdiğiniz bilgileri okumamıştım. Dolayısıyla Sata destekli xp sürücüsü oluşturmadan kurmayı denedim. Yeniden kurma gerekçem şu: Arkadaşımın bilgisayarı olan e725 series model notebook'a yüklü 2 işletim sistemi vardı: Win Xp Home ve Ubuntu. Daha sonra sistem çökmüş ve windows başlamaz hale gelmiş. Benden format atmamı istedi. Ben de elimdeki xp pro cd'siyle yaklaşık 10 kez denedikten sonra boot yapabildim. C:'deki partition'ı sildim. Yeniden partition yarat diyince hata verdi: Bilgisayarınıza bağlı hard disk bulunamıyor, kurulum devam etmeyecek. Şimdi bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Boot edilebilir bir cihaz yok diyor. Ethernet adaptörüyle açmaya çalışıyordu. Bios ayarlarını kontrol ettim. Direk cd'den açılacak şekilde ayarladım. Bir yerde, notebookları formatlarken bios'tan sata ayarlarını disable etmem gerektiğini okumuştum. hp marka kendi bilgisayarımda bunu yaptım ancak Acer'ın bios'unda bu seçeneği bulamıyorum. Insyde 2 diye bir bios yazılımı kullanıyor.. Açılışta f12'ye basıp cd'den boot etmeyi seçmeme rağmen hala aynı hatayı alıyorum. Ne hard disk'i ne de cd'yi görüyor. Açamadığım için Everest'ten donanım raporu alma imkanım yok ama yukarda etiketinde yazan modeli girdim. Acaba kendi bilgisayarımda Sata destekli xp cdsi oluşturup bir de öyle mi denemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş