ya ben bu pc yi anlamıyorum yaaaa :(

Konu, 'Acer Notebook' kısmında SemaNur tarafından paylaşıldı.

1. SemaNur

SemaNur Yeni Üye

merhaba arkadaşlar
    bende acer aspire 6935 var.Elimdeki çok iyi bir donanıma sahip bi bilgisayar farkındayım.Ama ben basit düzeyde pc kullanıcısıyım.Sanırım biraz bu pc yi karıştırdım.Herkezin cok hızlı demesine rağmen benim pcm yavaşladı çok kasıyor yavaş çalışıyor.vistadan xp ye gecmek istedim beceremedim bunu.bi kac kişi pc çöp olur diyince caydımda.Hiç memenun değilim şuan çünkü donanımlarını çözemedim bile.Şuan bi yığıntı gibi pcm Bana yardım edin sunu hayata döndürelim :) :)

2. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

Xp mi yükleyeceksin suan? yoksa format mı atacaksın windows vista/7 olarak.?

xp yükleyeceksen gidip sp3 cd si bulacaksın(sata hdd destekli)
    xp yüklersen bilgisayar ölür diye birşey yok tabiiki..sadece recovery bölümün devre dısı kalıyor ( geri dönüşüm diyebiliriz vista/7 gömülü hdd..ben terimlerden pek anlamam ama.d) ve tabii xp driverlarını acerın sitesinden temin etmeyi unutmamalsın..
    recovery i tekrar etkinleştirmede internet sitelerinde mevcut.. ölüyor diye birşey yok..tekrar canlandırabiliyosun recovery i..
    ama zaten xp kullanıcaksan recovery e gerekte yok ama ilerde lazım olur diye sen etkinleştirirsin..
    vista/7 yükleyeceksen recovery bölümünden yapabilirsin..
    benim bilgisayarım ilk açtığında bilgisayarı alt+F10 yapıyorsun açılıyordu recovery bölümü..(recovery bölümünden format için driverlara acerın yazılımlarına ihtiyaç yok hepsini otomatik yüklüyor..)
    eğer recovery dışında dvd ile yüklemek istersen yine bir win vista/7 dvdsi edinerek yapabilirsin..(tabii bu windowsun driverlarını yine acerın sitesinden temin etmelisin..)

3. appleapple

appleapple Yeni Üye

şimdi bilinmesi gerken bir durum var, öncelikle xp ye geçilirken vistandan ve diğer işeltim sistemlerin den bazı sistyemsel olarak farketmesdğimiz konular var. işletim sisteminde bir alt sisteme geçilecekse donanımlar da sıkıntı yaşanır. buarada ki etken driver seçimlerinde iyi olmanız gereklidir. bunu yanı sıra birçok fonksiyonları kullnanmaya bilirsiniz. (bknz. media center - xp arasındaki donanım sıkıntıları ) buna benzer olaylardan dolayı işi bilen birisiyle çalışmanınız önerilir. yoksa cihaz dan tam bi hızlılık alamazsınız. yardımcı olabilrim. öyle cd al kur olmaz bu işler dikkat edilmesi gerek. ha olur ama birkaç gün soora uyuşmazlıklar başlar saygılar

4. yakup0993

yakup0993 Yeni Üye

acer ın kendi sitesinin verdiği driverları kullandığımız sürece sorun olağnı sanmıyorum daha önce aspire serilerinin çoğuna kurdum xp,vista ,7 xpde sadece su dokunmatik tusları calıstıramıyorsunz calıstıran varmı blmyorum.. onn dısında hiç bi sorun yok ama xpye geçmeyi tabiiki tavsiye etmiyorum ben 7 kullanıyorum ve gayet hızlı , memnunm.. oyun için diyorsan zaten 1-2 fps farkından başka hiç bir fark olmaz.. ha arayüz olarak vista,7 zor geliyorsa xp tema varmı blmyrm ama blursn belki.. yoksa da dedğm gibi orjinal driverları kullandğn sürece sorun olması çok zor..

5. appleapple

appleapple Yeni Üye

yakup dostum 7 yi bende destekliyorum win2000 den soora en gücenli iştetim ssitemi belkide ama xp de şu sıkıntı yaşadım zamanında bluetooth ıvır zıvır lar da baya bi kastırıyordu (zamanında ama ) belkide sitede o olay tamamen geliştrilmiş olabilir. bir de power managament çalışmıyor gerçi pek de ihtiyaç yok.

Sayfayı Paylaş