XP'de açıldıktan hemen sonra resetleniyor

Konu, 'Notebook Genel' kısmında urantum tarafından paylaşıldı.

1. urantum

urantum Yeni Üye

bilgisayarıma xp yi kurduktan sonra antivirüs, winrar vs. kuruyorum her kurduğum programdan sonra pc yi yeniden başlatıyorum 2-3 program kurduktan sonra, pc ilk açılışta resetlenmeye başlıyor. farklı xp cdleriyle kurdum yine başıma geldi son olarak orj. xp pro sp2 cdsi ile kurdum yine aynı sorun karşıma çıktı. donanım arızası olması mümkün görünmüyor çünkü notebook daha 1 haftalık ama diyelimki notebookda arıza var, aynışey masaüstü pc dede başıma geliyor. virüs olmasıda mümkün değil çünkü her ihtimale karşı xp yi kurduktan sonra harici diskimde virüs olabilir diye düşünüp hiç bağlamadım, winrar, antivir gibi programları kendi sitelerinden indirdim. işin içinden bir türlü çıkamadım yardım edebilecek veya bu konuda fikri olan varmı ?

edit: xp hoşgeldiniz ekranı geçiyor, xp açılış müziği yarıda kesiliyor ve xp teması kaybolup win98 görünümüne bürünüyor pc ve mavi ekran geliyor ama hata kodunu okuyacak kadar kalmıyor ekranda ve resetleniyor.

2. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

Kardeş, eğer 2 bilgisayarında da aynı sorunu yaşıyorsan, ayrıca farklı xp lerde de aynı hatayı alıyorsan. Ayrıca bu hatayı 2 bilgisayarında da alıyorsan:

Büyük ihtimalle xp yi kurduktan sonra yüklediğin programlardan oluşan bir hatadır. Bilgisayara format attıktan sonra herhangi bir program kurmayınca yine aynı hatayı alıyor musun?

Çok düşük ihtimalle de; donanım hatasıdır. Ama 2 pc de de aynı hatayı vermesi donanım hatası olma olasılığını düşürüyor. Kurduğun programları nereden indirdin? Ayrıca o hatayı okuyabilirsen detaylı bilgiye ulaşabilirsin google üzerinden.

Sayfayı Paylaş