xp yüklenirken mavi ekran hatası

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında asi3adam tarafından paylaşıldı.

1. asi3adam

asi3adam Yeni Üye

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım dün toshiba satellite a100 e xp yüklerken yükleme sırasın mavi ekran hatası verdi (bu arada vista kullanıyorum) donanımı korumak için yazıyordu birde şu hatayı verdi
    STOP:0*0000007E(0*C0000005,0*748EOBF,... devam ediyordu sorun nedir program mı yoksa donanım mı??? Donanım ise cinnet geçiririm [ofof] (1 ay önce garanti kapsamında ana kartım değişti tam 40 gün bekledim) not:sayfalarınızda anlattığınız gibi sata driveri yükledim xp ye sonuç değişmedi. Acaba yardımcı olabilir misiniz [imdat]

2. xmaynakx

xmaynakx Yeni Üye

arkadasım buyuk ıhtımal hdd arızalı olabılır yada ram larında bı sorun olmus olabılır bu hatayı sıstem kurulumun hangı asamasında verıyor. toshıbanın recorvery sırasında boyle bı hatayla karsılasmayabılırsın ama sıstem kurulumu sırasında cok sıklıkla yasanıyor buda hdd yada ram hatası oluyor genellıkle.

3. asi3adam

asi3adam Yeni Üye

dosyaları yükleniyor diyor sonra diğer aşamaya geçerken bu çıkıyor tam hata mesajını yazyıyım da belki tam olarak teşhisi koyulabilir.
    stop:0*0000007E(0*C0000005,0*F748E0BF,0*F78DA208,0F78D9F08)
    pci.sys-adress F748E0BF base at F748000 datestamp 367d855c (biraz yanlışlık olabilir)

4. xmaynakx

xmaynakx Yeni Üye

degısen pcb de sorun olabılır orjınal recorveru yap derım.oyle dene bı defada ama sen servıse tekrar sok beklı bakarsın degısım raporu bıle alabılırısn

5. asi3adam

asi3adam Yeni Üye

sağolasın arkadaşım yine bize servis yolu gözüktü şimdi recovery ile format atsam yarıda kesilir elimde kalır diye korkuyorum(şu an çok ihtiyacım var) birde kimse alınmasın ama Allah kimseyi yetkili servisin nın eline düşürmesin adamı inim inim inletiyorlar(anakart değişimi için 40 gün beklettiler neyseki autocad sınavıma 2 gün kala verdilerde biraz çalışabilmiştim :D )

6. muhammetakbulut

muhammetakbulut Yeni Üye

xp cd sini değiştir başka xp cd si ile dene bende de a210-16g var bende de xp kurulumund aaynı hatayı vermişti kurulum dosyalarını yükletikden sonra kuruluma geçeceği anda hata veriyordu... başka seri nolu xp cd si bul onu kullan ben öyle yaptığımda çözülmüştü problem sorunsuz kurmuştum makinayı...

7. asi3adam

asi3adam Yeni Üye

sp2 yüklü cd yle denedim oldu mavi ekran hatası vermedi herkese teşekkür ediyorum

Sayfayı Paylaş