xp yüklemiş Alt+f10 u kaybetmiş arkadaşlar

Konu, 'Acer Notebook' kısmında gloster tarafından paylaşıldı.

1. gloster

gloster Yeni Üye

Evet simdi c: yi formatlamis olanlara ve Alt + F10 u kaybetmis ve xp yüklemiş arkadaşlar
    orjinelden alıntı
    Ilk hamkle olara bios a giriyoruz ve d2d recovery enable yi disable yapiyoruz kapatiyoruz.
    Partition magic, gpedit gibi parttition programlariyla gizli partition olan pqservice isimli partitionu gorunur yapiyoruz ki buda partition numarasini 07 yaparak oluyor. yada bu işlemi partitiom find adlı programla da yapabiliriz ki ben bunu kullandım şuradan indirebilirsiniz ve bu programla gizli partitionu görünür hale getirebilrsiniz http://www.gezginler.net/modules/mydown ... =4739neyse görünür hale getirdikten sonra
    Icinden mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin isimli dosyalari bulup bunlari c: nin icine kopyaliyoruz. (eger bu islemi yapamazsaniz ki biraz karisik bilenlere basit ama bilmeyenlere zor.)

Ve bu islem bittikten sonra yapacaklarimiz cok basit.

Baslattan + calistir+ ve cmd yazdiktan sonra entere bas sebebi win98 deki gibi dos komut sayfasinin gelmesi.

Ilk basta (C:\>) olmadigi icin (C:\>) olana kadar (cd..) yaparak entere basiniz. (C:\>) oldugunda yazacaginiz sey sudur.

mbrwrwin install rtmbr.bin yani C:\>mbrwrwin install rtmbr.bin evet bu komuttan sonra entere basiyorsunuz., iki tane ok alt ata çıkıyor. Evet islem tamam bilgisayarini yaniden baslatiyorsunuz biosa girip disable yaptigimiz d2d recoveri yi enable yapiyoruz ve Alt + F10 recoveri komutumuz yani kurtarma konsaolumuz geri geldi güle güle kullanin arkadaslar.

2. acomez_67

acomez_67 Yeni Üye

arkadaşım aynı işlemin xp için olanı var mı? ben travelmate 5310 kullanıyorum.

3. ergbull

ergbull Yeni Üye

eğer gömülü kısmı silmediysen dediğin işe yarayabilir önemli olan gömülü kısım silindikten sonra vistaya nasıl geri dönüş yapabileceğimizdir.

4. dy16951

dy16951 Yeni Üye

öncelikle makinam mahfoldu..
    aynı işlemi yaptım..
    recovery calısıyor gibi gosteriyor..
    kursor yanıp sonuyor..
    başka hiç bi işletim sisitemi usbden. cd den kuramyırom
    bilg mahfoldu

Sayfayı Paylaş