xp yi kuramıyorum vistaya dönemiyorum

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında bedir42 tarafından paylaşıldı.

1. bedir42

bedir42 Yeni Üye

arkadaşlar merhaba
    acer as5920 serisi bir laptop aldım. vista yüklü geldiği için bir kaç gün vistayı kullandım ancak xpye dönmeye karar verdim. bu sitede yazlılanlar gibi sorunsuz bir xp cdsi hazırladım xp cd sini taktım ve bios ayarlarından önce cd sürücüyü görmesini sağladım. makina cd den boot etti ve kurulum başladı. makinanın yeniden başlaması gerektiğinde yeniden başladı ancak cd den boot ettiği için kurulum başa döndü bu kez ben ilk yeniden başlatmada boot ayarlarını değiştirip hdd den başlamasını sağladım ancak bu kez de
    geçersiz BOOT.INI
    C:WİNDOWS/ÖGESİ ÖNYÜKLENEMİYOR
    NTDETECT BAŞARISIZ OLDU
    şeklinde hata mesajları aldım. artık ne xp yi kurabiliyorum nede vistaya dönebiliyorum.öneri ve çözümlerinizi bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

"winre bölümü silinmişse kuramazsın" diyerek sorununa cevap verebilirim ya servise verip serviste vistaya geri döneceksin yada senin kullandığın modelden kullanan birini bulup winre dizinini flash diske kopyalayacaksın bunu pardus calışan cd ile sistemi başlat masa üstünde sistem ikonuna çift tıkla açılınca winre dizinine tıkla ve içeriğini flash diske kopyala ve vistalı kurtarma diskinden başlat ve kur bu kadar basit

4. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

arkdasım bnm anladığım kadarıyla senın xp kurarken bazı dosyaları ya eksık goruyo yada okuyamıyo atlatm yapılması ıstenıyo bu senın ya cd ile yada cd oyucun az okuyo gozlerınde problem olabılır ama en buyuk ıhtımal xp dedır biçimlendırme yaparkenden yavaş yapıp biçimlendır.

Sayfayı Paylaş