xp-vista seçimi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında **cyborg** tarafından paylaşıldı.

1. **cyborg**

**cyborg** Yeni Üye

merhaba bende acer aspire 4920G var
    Kod:
        Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.5730.13 (IE 7.0)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    AYTAC (gfd)
          Kullanıcı Adı                                     aytaç
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-10-26 / 17:45

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T7300, 2166 MHz (11 x 197)
          Anakart Adı                                       Acer Aspire 4920
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline-PM PM965
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Samsung M4 70T2953EZ3-CE6                  1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Samsung M4 70T2953EZ3-CE6                  [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (06/12/07)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Communications Port (COM3)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon X2500  (512 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon X2500  (512 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   ATI Mobility Radeon X2500 (M66M)
          Monitör                                           AU Optronics B141EW04 V4  [14.1" LCD]
          Monitör                                           Generic Television

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
          Depolama denetleyici                              D347PRT SCSI Controller
          Disk Sürücüsü                                     Hitachi HTS541616J9SA00  (160 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
          Optik Sürücü                                      Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7560A
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         69570 MB (27170 MB boş)
          E: (NTFS)                                         3067 MB (3048 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare
          Oyun Kumandaları                                  Microsoft PC-oyun çubuğu sürücü
          Oyun Kumandaları                                  Microsoft PC-oyun çubuğu sürücü
    recovery almadan xp yükledim ayrıca yedek vista yı da sildim. şimdi xp sorunlu çalışıyor. en baştan bir işletim sistemi kurmak istiyorum. vista mı kurayım yoksa xp mi? vista da xp ye göre bi performans düşüklüğü olurmu ?( laptopun özelliklerini verdim) hangisi daha avantajlı? yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.......

2. Error!

Error! Yeni Üye

1 GB DDR2 ram invar [alala] vista kurdunmu bunun 994 mb sini yiyicek sanada hiç bişi kalmıcak bilgisayarda kasılmalar yavaşlamalar al başına bel XP derim ben :geek:

3. izmirbay

izmirbay Yeni Üye

Vista'nın ilk çıktığı günden bu yana, bütün versiyonlarını aralıksız olarak gerek masaüstü, gerekse de dizüstü platformlarda yıllardır kullanan ve hatta şu andaki VAIO FZ dizüstümde de hem VISTA, hem XP yüklü çok deneyimli bir kullanıcı olarak fikrim odur ki: Vista insanı çıldırtacak kadar uzun süren ilk açılışından itibaren, sistem kaynaklarını hoyratça ve müsrifçe kullanmasıyla olsun, neredeyse hergün bitmek tükenmek bilmeyen güncellemeleri olsun, kapladığı yer miktarı, yavaşlığı, sürümleri arası çeşitli kısıtlamaları vs. vs. olsun hiç mi hiç zevk vermediği bir yana, tam anlamıyla stres kaynağı bile sayılabilir. Tamam, belki bir miktar görsellik ve yönetimsel fonksiyonellik içerebilir ama, şahsen bir bardak süt için bir inek beslemeyemem. Son söz; Vista OUT-XP IN diyerek XP ile son sürat devam ediyoruz.

Sayfayı Paylaş