XP SP2 Yardım

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında M1racLe tarafından paylaşıldı.

1. M1racLe

M1racLe Yeni Üye

Arkadaşlar bende Xp sp2 kurulu ve sorunsuz kullanıyordum ki, bilgisayarımı kapatıp actım, bilgisayar açıldıktan sonra sadece duvar kagıdı yükleniyor ve öylece kalıyor masaüstünde hiçbir simge yok. görev yöneticisi ile manuel olarak çalıştır dediğimde istediğim programı çalıştırabiliyorum, ama diğer türlü hiç bi görüntü yok cok sinir bozucu, görev yöneticisinde işlemler listesine baktığımda explorer.exe gözükmüyor benim tahminim sorun ondan kaynaklanıyor explorer ı yüklemiyor açılışta (internet explorer değil tabiki) bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim format atmak istemiyorum xp cd si ile onar desem olur mu yada nasıl yaparım win.ini den mi mesela ? yardım lütfen.. :)

2. x_user

x_user Yeni Üye

windows xp yi kurar gibi yap kurulumun ilk aşamasında windows onarı seç yani r tuşuna bas klavye düzeni seçmeni isteyecek ardından işletim sisteminin kurulu olduğu bölümü soracak vede son olarak administrator parolası (tabi inşallah hatırlıyorsundur veya boş bırakmışsındır) ardında komut satırna düşeceksin sadece chkdsk /R yap duruma göre yaklaşık 30 veya 45 sürebilir haydi kolay gele.

3. M1racLe

M1racLe Yeni Üye

evt dediğin işlemleri yaptım fakat bu administatör parolası engeline takıldım :)
    ya kullandıgım sifreleri denedim olmadı 3 kere yanlıs girdiniz dedi cart reset attı :D baska bi yol yokmu acaba? aynı işletim sistemine sahip düzgün calısan bir makinadan bazı dosyaları kopyalayıp atsam olmaz mı? :(
    üzerine kurarsam şimdi yeniden tanıtmak lazım driverleri off :(

Sayfayı Paylaş