XP Kurulum Sorunu HP Pavilion DV5-1020et

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Tamerr tarafından paylaşıldı.

1. Tamerr

Tamerr Yeni Üye

Merhabalar başlıkta belirttiğim marka model notebook'um var lakin xp kurmaya çalıştığımda mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. Sata driver entegreli cd ilede aynı hata orijinal xp cdsi ilede aynı hatayı veriyor.

Ne yapabiliriz ? Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

2. Tamerr

Tamerr Yeni Üye

kurulumu halettim. driverlarında çoğunu hallettim ama

ekran kartı ve wlan driverlarını tanıtamadım. bunlar elinde olan varsa burdan paylaşırsa çok sevinirim. bende farklı bir güzellik yapacağım :)

3. filmci1

filmci1 Yeni Üye

sata disk sorununu nasıl hallettin anlatabilirmisin?

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sata disk sorununu halletmeyi bu forumun yaklaşık 359 başlığında bulabilşirsiniz. [bravo]

5. filmci1

filmci1 Yeni Üye

"xp kurmaya çalıştığımda mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum"
    bu bendede oluyor kuramıyorum bunu nasıl halletiğini sordum. sata sorunundan kaynaklanmıyormu?

6. Betacom

Betacom Yeni Üye

Mavi Ekran sorunu bendede Çıkıyor. 2 tane daha sata xp CD si oluşturdum ama olmadı. Başka bi tane daha oluşturacağım.

7. kamikaze482222

kamikaze482222 Yeni Üye

evet arkadaşım mavi ekran sorununu ben de yaşadım nasıl hallettiniz acıklar mısınız

8. refrigatior

refrigatior Yeni Üye

arkadaşlar ben denemedim ama daha önce oluşturduğum sata driverleri tanıyabilen xp cdsi problemsiz bir şekilde acer ve asus marka notebooklarda işe yaradı. eğer 1020et için xp driverleri bulabilirsem bizzat yükleme yapacağım.sonucu size yazarım.. Saygılar

9. amdci

amdci Yeni Üye

Arkadaşlar xp kurmayı hallettim demiş bir arkadaş ama nasıl halletmiş hiç bir açıklama ve link yok bende ıch9 sata sürücülerini gömdüm olmadı bu konuda paylaşımınızı sabırsızlıkla bekliyoruz

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

11. ozgurakki

ozgurakki Yeni Üye

ses kartı ile ilgili sorun var.nasıl yüklediniz hocam...

12. kurtcan

kurtcan Yeni Üye

merhaba arkadaşlar yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim.Bende sata entegreli xp kurmaya çalıştım.Önceleri mavi ekran hatası ile karşılaşırken bir anda mavi ekran hatasını geçip xp kurulumuna başlamayı başardım.işte F8 onayla daha sonra hardisk seç felan filan yaptıktan sonra NTFS çabuk dosya sistemi ile hardiske format attım.Kur dosyalarınıda yükledikten sonra 15 saniye içerisinde yeniden başlatılacak dedi ve başlattı.PC ye tekrar açılışta çok garip bişe oldu.herzaman sorunsuz açılan pc açılmaz oldu.Bunun yanı sıra biosada girilmiyor.ve sol üst köşede sürekli yanıp sönen (-)tire işareti ile karşı kjarşıya kaldım zaten bilgisayar o tire işaretinden sonra ilerlemiyor ve sürekli yanıp sönüyor.

acil yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

TEŞEKKÜR EDERİM.

Sayfayı Paylaş