Xp Kurdum Ram'im Az Görünüyor

Konu, 'Notebook Genel' kısmında karacoder tarafından paylaşıldı.

1. karacoder

karacoder Yeni Üye

Vista Home BASIC yüklü casper notebook'umda 4 gb ram bulunmaktaydı. Fakat bugün xp kurdum ve şuan 3 gb ram gözükmekte.Hatta 2.98 gözüküyor. Ne yapmalıyım ?

2. Bu-r0cK

Bu-r0cK Yeni Üye

xpLer 3 gbden sonraki ram'i tanımıyor maLesef. windows 7 uLtimate 64 bit kurun sorununuz çözüLecektir vista ve xp'ye göre de daha iyi bir performans sağLar. ;)

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sorun xp ile ilgili değil 32bit işletim sistemi ile ilgili. Sitede onlarca konuda detayı yazıyor.
    vista home basic de 4gb görüyordu ama 3gb çalıştırıyordu. yani sizi kandırıyordu :)

4. Bu-r0cK

Bu-r0cK Yeni Üye

bende zaten windows 7 uLtimate 64 bit kurarak düzeLtebiLiceğini söyLedim anLaşıLmıştır ;) buarada xp 64 bit kuruLsada o ramdan aLınan performans'ı aLamaz vistada kitLenmeLer ve çok ram yeme söz konusu şimdiki en iyi hem sorununu haLLedebiLeceği hemde performans aLabiLeceği bir işLetim sistemi önerdim. ;)

5. karacoder

karacoder Yeni Üye

Anlaşılan en iyi performansı windows 7 ile alacağım. Notebook'lar hakkında pek bir tecrübem ve bilgim bulunmuyor ama 3 gb çalıştığına gerçekten şaşırdım. En iyisi önerinizi uygulamaya koymak en kısa sürede. Teşekkür ediyorum bilgileriniz için.

6. Bu-r0cK

Bu-r0cK Yeni Üye

en iyisi şuanda dediğim gibi yapmak. ;) driver konusunda sıkıntınız oLursa yardımcı oLurum eLimden geLdiğince yine.

Sayfayı Paylaş