Xp kurarken sorun...

Konu, 'Dell Notebook' kısmında ycalayir tarafından paylaşıldı.

1. ycalayir

ycalayir Yeni Üye

Arkadaşlar selam.
    İnspairon 1525 var elimde.Modifiyeli bir Xp kurmak istiyorum.Fakat muhtemelen sata driverları olmadığı için yükleyemiyorum.Forumun birinde bi arkadaş.bios tan sata drver ı ide yap yüklersin ben öyle yükledim dedi.Olabilirmiz sizce...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sitede yüzlerce konusa sata sürücülerinin olduğu sayfaya link veriliyor. Biraz araştıralım lütfen.

3. ycalayir

ycalayir Yeni Üye

Sayın moderatör,
    Araştırdım fakat sorum ile ilgili cevap bulamadım...Sata yı Ide yapsam çalışırmı demiştim..

4. ycalayir

ycalayir Yeni Üye

Sayın yönetici,
    Araştırdım fakat sorum ile ilgili cevap bulamadım...Sata yı Ide yapsam çalışırmı demiştim..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

demek ki aramamışız.
    [*] Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)

6. nuisance

nuisance Yeni Üye

biosta disk ayarları bölümünde ahci yerine ide seçerseniz herhangi bir cd ile kurulum yapabilirsiniz.

7. A6034447

A6034447 Yeni Üye

Dostlar merhablar,

Sitedeki windows kurulumlari ile ilgili sorunlari takip etmeye calistim ve genelde driver sorunlari yasandigini gordum.Fakat daha da onemlisi ben daha 2 gun once bi xps 1330 modelinde(sanirim boyleydi=]) bir laptop aldim ama formatlarken mavi ekranda cakilip kaliyorum isin daha da kotusu biostan ide gibi bir secenegim yok 2 secenek var biri ATA digeri ACHI bunlarin arasindaki farkida tam sezemesemde sonucta IDE yok bu durumda nasil XP kurucum cok merak ediyorum acikcasi arkadaslar...

8. betmc

betmc Yeni Üye

Mrb benim dell vostro A860 laptopum var. yurt dışından alındı ve ing vista yüklüydü. daha sonra ben vista ultimate'i şifresiz olarak kurdum. masaüstü bilgisayarıma vostrodan ağ bağlantısı ile virüs taraması yapıyordum ki elektrikler kesintiye uğradı. şimdi vostroyu açtığımda sistem benden etkinleştirme kodu istiyor, sistemim orjinal olmadığı için şifrem yok ve etkinleştirmeyi yapamıyorum. laptop açılmıyor her seferinde etkinleştirme kodu istiyor. bende şimdi xp kurmak istiyorum. nasıl yapabilirim? yardım edebilirseniz çok sevinirim. bu konuya dair forumda bilgi bulamadım ve yeni konu açmamak için buraya yazdım. lütfen yardım edin [imdat]

9. fanuc_82

fanuc_82 Yeni Üye

Arkadaşlar selam

Ben vista piyasaya cıktığından beri biçok makinayı xpye cevirmiş ve bu siteden ciddi anlamda faydalanmış ve araştırmış biri olarak sunu söleyebilirim.

Evet biostan satayı ideye cevirip kurabilirsin ama bu azda olsa performansı etkiler cok farkedilmesede. Kurulum bittikten sonra ideyi sataya cekersen (biostan) mavi ekrana düşersin. Oyüzden kesinlikle satalı bi xp kullanmalısın.

Sayfayı Paylaş