xp kapanmıyor

Konu, 'Acer Notebook' kısmında hacesme tarafından paylaşıldı.

1. hacesme

hacesme Yeni Üye

merhaba arkadaşlar acer 5715z notebook a xp kurdum ethernet sorunu haricinde diğer driverlarda sorun yok fakat xp yi kapatmak istediğimde sisem donup kalıyor kapatamıyor powera basarak kapatmam gerekiyor. sorunun nedeni ni anlayamadım.acaba driverlarda bi eksiklik mi var acaba yardımcı olabilirmisiniz?

2. kapadokia

kapadokia Yeni Üye

kapanmamakta direnen bir program olabilir spy programları ile tarama yapmanı tavsiye ederim

3. gloster

gloster Yeni Üye

Windows XP den çıkarken bazen bilgisayarın otomatik kapanmadığı olur. Bu sorunu halletmek için Regedit den HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına ulaşın ve PowerOffActive DWORD değerini bulup değerini 1 olarak değiştir

4. hacesme

hacesme Yeni Üye

gloster arkadaşım ilgin içi sağol fakat dedeğini yaptım gene olmadı hala kapanmıyor . anakart driver da sorun olabilirmi acaba
    acer sitesinden indirmiştim :( :( :( :(

5. gloster

gloster Yeni Üye

bir fikrim yok ama temiz bir format atıp duruma bakmak lazım bence

6. serkanbabax

serkanbabax Yeni Üye

arkadaşım bilgisayarının kapanmaması eğer kapat dediğin an kapanıyor yazısı çıkıyo ve öyle kalıyosa bendede aynı sorun vardı düzelttim nası dersen yüklediğin xp driverlarından biri uyumsuzluk yaratıo kamera programlarından birisi olması lazım bir sen tek tek yüklediğin programları kontrol et birden fazla kamera programı varsa kaldır hepsini birde öle dene bakalım bu arada bendeki model aspire 5920g 932g25mn bilgine hade kolay gele

7. lotus43

lotus43 Yeni Üye

4710G modelinde de aynı sorun vardı, kamera sürücüsünden kaynaklanıyor sorun...

8. byfacia

byfacia Yeni Üye

Sayfayı Paylaş