Xp Format Hatası?

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında yamali_61 tarafından paylaşıldı.

1. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Arkadaşlar elimde pro2000 masaüstü pc var.Bunda vista starter yüklü ben buna xp kurmak istiyorumm cd içine sataları gömdüm ve atmaya başladım.İlk önce normal devam ediyor,biçimlendiriyor ve kur dosyalarını yüklüyor sonra 15 sn içinde kapacanak diyoo ve kağpanıyor.Açılışta ise cd den ön yükleme için bir tuşa basın diyor... ve orada kalıyor daha kımıldama yok ve ekrana kırmkızı ve yeşil noktalar geliyor.Aşağıdaki resimde olduğu gibi;

Eğer böyle sorunla karşılaşan arkadaşımız ya da bilen vasra yardımcı olursa minnettar kalırım :cry:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kurulumun ortasında yeniden başlatırken cd yi yerinden çıkarıp, bir iki dk sonra takarak dener misiniz?

3. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Olmadı saka kardeş yine aynı değişen bişey yok.Acaba biosdan ayarmı gerekiyor.vista starter vardı.Sata driverlerini indirip gömdüm içine benim laptopta kurdum sorun olmadı ama bunda oluyor :cry:

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka bir xp cdsi bulup işlemlere yeniden başlamayı deneyebilirsiniz. Bulduğunuz işletim sistemi tercihen service pack siz olsun.

5. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

tamam saka kardeş bulup deneyecem onuda inş.Ama nereden bulabilirim ki neten baktım yok bu zamanda sp1 kimde kalır ki :cry: inş. bulurum tşk ediyorum sana çok saolasın

6. ergink

ergink Yeni Üye

2 ram varsa pcde tek tek takarak deneme yap.

7. alisbilgisayar

alisbilgisayar Yeni Üye

hangi şehirdesin kardeş

8. uykucini

uykucini Yeni Üye

Arkadaşlar benim bilgisayarımın cd sürücüsü bozuk. acaba xp flash bellekten kurulabilir mi bilgisayara

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Usb Bellekle atılıyor gayette sağlam olyor :) yada Taşınabilir hdd felan varsa onunlada olur

11. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Başka bir pc de xp yükledim ve yüklendi ama aynı pc ye tekrar takınca hdd yi açılışta diyor ki:

"Disk okuma hatası
    ctrl+alt+delete ile yeniden başlat..

bu arada hdd serial ATA modeli acaba ondan kaynaklanabilir mi?

12. kuzi

kuzi Yeni Üye

Aynı sorun bendede olmustu.HDDden İDE ise kablosuna bak.CD sürücüsüyle karıstırmıs olabilirsin

13. kuzi

kuzi Yeni Üye

Bu sırada üsteki dediğimi yaptıktan sonrada olmazsa cd sürücünün içini ac ve temizle.Bende olmamıstı ve temizledim.Sonra okuyor cdyi paşa paşa format atabiliyorum

14. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

kardeş ama vista cd si ile kurulum yapıyor farkeder mi?
    dediğim gibi kurulum dosyalarını yüklüyor 15 saniye içinde başlayınca artık kuruluma geçmiyor donup kalıyor? ekrana resimdeki gibi şekiller geliyor

15. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

kuzi kardeş ide kabloları farkediyormu? cd ya da hdd nin aynı değilmi onlar ?

16. kuzi

kuzi Yeni Üye

kardeş bilmiyorum ama sordum soruşturdum sağ tarafı kırmızı olan kablo cd sürücüsüne takılmalı dediler ve ondan olabilir demişlerdi

17. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

arkdasım xp cd çıkar ve makınan donma yapacak mı ılk olraka onu dene yanı mekanıksel bı sorun mu var yoksa xpde mı bı sorun var ılk olarak bunu denemelısın bunu bulduktan sonrası sana kalmıs sana %50 garantı bı yontem dıyeyım hdd cıkar baska bı makınada format at hıc bısey yuklemeden(programlar,driverler,vb)çıkar hdd tak makınaya bıostan bootu hdd al daha hızlı olması için sorun duzelmesse bakarız bı çağresıne

Sayfayı Paylaş