XP format hatası acil yardım

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında qkhn07 tarafından paylaşıldı.

1. qkhn07

qkhn07 Yeni Üye

xp kullanıcısıyım iki gün önce pc yavaş olduğu için format atmak istedim fakat bellek 32gb olarak görünüyordu formatı attım xpyi kurdum ama bellek 32gb kaldı sonra tekrar attım yine aynı kaldı sorun ne olabilir acaba ve nası çözebilirim yardım edin lütfen format öncesi yaklaşık olarak 60 gb'lık yerel disk (c) ve 90gb'lık yerel disk (d) vardı bilgili arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sanırım bir bölümü biçimlendirmeden bırakmışsınız.
    Bilgisayarım> denetim masası > yönetimsel araçlar > bilgisayar yönetimi > depolama > disk yönetimi kısmına bakabilirsiniz.

3. qkhn07

qkhn07 Yeni Üye

ordan baktım 120 gblık bi kısım ayrılmamış görünüyor yerel disk c'nin hafızasını nasıl arttırabilirim bu konuda yardım edebilirmisiniz

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o bölümü biçimlendir diyerek kullanabilirsiniz. C yi arttırmak için yeniden format atmanız gerekebilir.

5. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

arkadasım sorunun cozuldumu bılmıyorum belkı gec cevap verıyorum ama yeni girdim arkdasımızın dedığı gıbı fortmat atarken c ile bölüm yapyayı unutmussundur veya arakadsım hdd ses gelıyosa artık bad sektor olusmustur bazen olabılır bıcımlendırmeyı yavaş yap

Sayfayı Paylaş