XP 64

Konu, 'Acer Notebook' kısmında dennis320 tarafından paylaşıldı.

1. dennis320

dennis320 Yeni Üye

Selamlar,Aspire 5920 sahibiyim.Masaüstüm Athlon 64 x2 ,xp pro ve xp64 ' ü beraber kullanıyorum.64bit'in farkını çok bariz hissediyorum.Forumlarda aspire için xp kurulumu ve driverlarla ilgili bilgileri buldum.Ancak ben 5920 ' ye de xp64 kurmak istiyorum.Sistemden çok anlamam,xp driverları 64bit içinde işe yararmı acaba yoksa ayrı driverlerimi vardır.Yardımcı olursanız sevinirim

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

İşe yarayanlar olacaktır elbet,fakat bazı driverlarda sorun yaşayacağınız kesindir.Bunu ancak deneyerek anlayabilirsiniz sanırım.

3. dennis320

dennis320 Yeni Üye

deneyen yada daha kesin bir fikri olan yok sanırım...

4. Healer

Healer Yeni Üye

32 bit için çektiğiniz sürücülerin bazılarının içinde 64bit sürücüler de mevcut fakat hepsinde yok. Ben de aynı şekilde Acer Aspire 5720G dizüstüme 64 bit xp kurmak istiyorum ve bu driver bulamama korkusu yüzünden kurmuyorum. Sanırım acer bu modeller için 64bit xp sürücülerini sunmuyor. Fakat her bir donanım üreticisinden ayrı ayrı 64 bit sürücüleri bulup indirsek kursak bi problem olurmu acaba ?

5. dennis320

dennis320 Yeni Üye

Adamlar vista ya destek olsun diye xp64'e sırt çevirdiler.Vista ' ya kusur bulmuyorum kendi kullanımım çerçevesi içinde ama makinanın donanım ve performansını boşa harcadığımın farkındayım..Vista32 ile aynı işlemleri yaklaşık %20 daha fazla kaynak kullanarak yapıyoruz.Vista64 ayrı bir bilinmeyen.Sanıyorum bu işten anlayan biri gönüllü olana kadarda öğreneyemeyeceğiz bu sorunun cevabını.

Sayfayı Paylaş