X110 touchpad problemi

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında cinexi tarafından paylaşıldı.

1. cinexi

cinexi Yeni Üye

Sevgili arkadaşlar kolay gelsin...

Elimde telekom kanpanyasıyla aldığım minibook var yaşadığım sorun ;
    çalışmalarıma devam ederken bir anda touchpad gitti çalışmıyor, hemen fare özelliklerine girdim aşağıda verdiğim resimde kırmızıya aldığım bölgelerde seçenekler ve yazılar vardı fakat tekrar başlatınca bilgisayarı bunlarda gittiler, yine kırmızılı boşluk alanında seçeceğim bir yazı kalmadı.

* driver var gözüküyor ama seçenekleri yok gözüküyor
    * yenisini yükledim yine olmadı
    * Fn (fonksiyon tuşlarından) açıp kapatmayıda denedim yine bir etkisi yok. Açılıp kapanıyor fakat işlev yok
    * X110 nun sitesine girip araştırdım başka driver yükledim buna etki edebilir diye yine yok
    * abimden duyduğuma göre bunu bir kere daha yapmış ve kendiliğinden gelmiş

sevgili forum sakinleri bir çözüm yolu için sizlerden yardım istiyorum. kolay gelsin

2. seyfu2857

seyfu2857 Yeni Üye

Kardeş ben de de aynı netbook var aynı sorunla bende boğuşuyorum allah rızası için bi çare bilen varsa söylesin ya da lg bu konuda bişeyler yapsın ne yaptıysam olmadı yüklemediğim sürücü kalmadıgenel olarak var sanırım bu sorun

3. seyfu2857

seyfu2857 Yeni Üye

Kardeş ben touchpad in driverini tamamen kaldırdım windows kendi sürücüsüyle touchpad çalıştı artık kurmaya da cesaret edemiyorum touchpad driverini böyle devam sorun yok umarım sende çözmüşsündür.

4. lancerevovi

lancerevovi Yeni Üye

LG x200 netbookta aynı sorun var. saçma sapan donanım güncelleme sitelerinde dahi kapalı donanım arasında görebiliyorum touchpadi ama aygıt yöneticisinde çıkmıyor. driveri kaldırdım kurdum format attım bios update yapmayı denedim (ama olmadı) hiçbi sonuç alamadım. bir bilen varsa lütfen el atsın.

edit: bu sorun farkındaysanız harici mouse bağlandıktan sonra ortaya çıkıyor.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Harici mouse bağladığınızda touchpad devre dışı kalıyorsa ayarlardandır.
    Ben mesela özellikle öyle ayarlıyorum, fareyi takınca amouse kapanıyor. Böylece yazı yazarken elim touchpade çartığında imleç kaymıyor.

Sayfayı Paylaş