wireless'i kuvvetlendirmenin yolu var mı?

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında Climanjaro tarafından paylaşıldı.

1. Climanjaro

Climanjaro Yeni Üye

Arkadaşlar Arçelik'in verdiği dizüstü bilgisayarı dün vistadan XP ye döndürdüm.
    kendi dizüstümün 2 kademe çektiği hattı o 4 kademe çekiyor.
    aynı masadayız ama o pcnin sinyal gücü İYİ konumda iken benimkü DÜŞÜK gösteriyor.
    bunu güçlendirmenin yolu var mı?

2. kuzi

kuzi Yeni Üye

önceden forumda bu konuyla ilgili acıklamalar yapılmıstı.Ben aradım ama bulamadım.Birde sen bak.Belki bulursun

3. Climanjaro

Climanjaro Yeni Üye

Ben de aradım dostum.
    bulamayınca konu açtım.
    ama bulan biri link verirse sevinirim.

az bir fark olsa anlarım da çok fark var çekim gü.leri arasında.
    şasırdım buna.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

wireless kartın notebookun içinde konduğu yer, kasada kullanılan malzeme vb gibi değişkenler çekim gücünü çok etkileyebilir.

5. Climanjaro

Climanjaro Yeni Üye

peki saka usta bunu biraz da olsa güçlendirmenin yolu yok mu?
    mesela wireless karttan bir küçük bakır tel çıkarsam dışarı doğru
    veya ne bileyim, biraluminyum folyo ile kartın alt tarafını kapatmak.

böyle şeyler denesek bir faydası olur mu?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Belki olabilir o şekilde bir şey. Harici anten vs vs ama uğraştığınıza değer mi acaba?

7. DeathSouL

DeathSouL Yeni Üye

Wireless genellikle antenli olur zaten.Wireless üzerine bağlanan 2 tane anen wardır.Bu kablolar ekrana doğru gider ve LCD'nin arkasında büyük bir aluminyum folyo vardır ve ona bağlıdır.Onun haricinde de herhangi bişi düşünülebilir.Zyxel bu konuda çeşitli çözümler sunarVereceğim linkteki cihaz 18 dbi güce sahip.Metal levhalardan ve duvarlardanda etkilenmiyor.Ama fiyat konusunda bişi diyemicem biraz maliyetli olabilir.Linki inceleyebilirsin
    http://www.zyxel.com.tr/web/product...yGroupNo=AAB7B46D-F5EB-4E46-857F-693133FE6C39

Sayfayı Paylaş