wireless Sorunu acil?

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında madhate tarafından paylaşıldı.

1. madhate

madhate Yeni Üye

Wirelles imla ilgili bi problemim var.. Problem şuki modemi bir laptopta kurdum eternet kablosunu takarak ve daha sonra modemin verdği ip adresine bağlanarak tercihleri yapip adsl kullanıcı adını ve şifresini giriyorum.. buraya kadar
    herşey doğru .. doğru çünkü eternet kablosunu çıkarınca bile kurduğum laptopta wireles kesintiisz çalişiyor ve iyi çalişiyor.. ama diğer laptop u işl açtiğimda bu wireles sinyalini buluyor ve bağlaniyor.. ama 10 dakka sonra kesintiye uğruyor.. tekrar ağ listesini yenileyip tekrar bağlan diyorum ve yine bağlanmaya çalişirken interete giriyorum ama bi 10 dakka sonra yine kesiliyor..
    kısacası diğer laptop yani sorunlu olan wireles 10 dakakda bir kesiliyor. fakat şu var kardeşim modem ayarlarını bozmadan once her ikiside sağlikli şekilde bağlaniyordu bende bunun üzerine modemi arkasındna reseteyip tüm ayarları sıfırladım ve tekrar kurdum kurduğum pc de herhangi bi sorun yok ama kendi kullandiğim laptop bağlanip kopuyor.. bu konuda yardıma ihtiyacm var.. beni bilgilendiri ve yönlendirisieniz sevinirim.. kullandığım modem US Robotics USR 9110 Kolay gelsn

2. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Kardeş Modem İçinde Map Diye bi menü olması lazım orda modem numarası kısmı var 192.168.1.100 şeklinde yazar onu 1 yaparsan belki düzelir öylede olmassa modemini bi resetle arka tarafda ufacık bi delik olması lazım onu iğne gibi bişeyle bi kaç saniye basılı tutarsan modem resetler öyle dersen geçer büyük ihtimal

3. dominichammet

dominichammet Yeni Üye

Bazı modemlerde seçeceğiniz güvenlik türü böyle sorunlar yaratabilir. Modeminiz kendisine verdiğiniz dizüstü bilgisayarınızın IP numarasını ana bilgisayar olarak algıladığı için otomatik bağlantı kurar. Modeminizin ayar sayfasına girip güvenlik türünü WPA-2 yerine WEP yaparsanız hiç bir sorun kalmayacaktır. Ama diyorsanız ki ben WPA-2 olmasını istiyorum o zaman da modeminize iki dizüstü bilgisayarınızında IP numarasını vermelisiniz.
    Hatırlatma: Şifrelerken Mac Adresi koymayı unutmayınız..

Sayfayı Paylaş