windowsta ilginç bir olay

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında gloster tarafından paylaşıldı.

1. gloster

gloster Yeni Üye

(Alıntı)
    Bir Hintli Hiç Kimsenin Windows'da "con , com1 ve lpt1 " isimli bir klasör oluşturamayacağını farketmiş.

Cok ilginç ve inanılmaz bir durum. Bill gates dahil Tüm microsoft ekibi bunun neden olduğuna bir cevap bulamamış...

İnanmıyorsaniz kendiniz deneyin

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

evet,bunlar değil tümü...bir çok dosya adı daha var açılamayan...

3. karaf

karaf Yeni Üye

Daha önceleri bir yerlerde yine okumuştum bu mevzuyu.
    Hatta geçen sene MSN'de bir kelime yazılamıyordu sanki öyle bir haber hatırlıyorum.
    Sen yazıyordun ama karşıya ulaşmıyordu öyle birşey...

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

şunlar da açılmıyor sanırım;
    CON, PRN, AUX, CLOCK$, COM0, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9 LPT0, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9

5. iGroN

iGroN Yeni Üye

msn de rahip yazdıqınız zaman sizde yazdı gönderiLdi gözüküyor fakat karşı tarafa gitmiyor . .

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu da ilginç...

7. kuzi

kuzi Yeni Üye

Hakkaten buda ilginç ama arkadaşa deneyince "bune len" diye cevapta alabiliyorsun [ateskafa]

8. kuzi

kuzi Yeni Üye

9. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

arkdaslar bunun ıcın soyle bı acıklamam yapabılırım bu uzantılar wındıwsta baska gızlı dosylara verilmis olabılır bunlar sistem dosyası olabılır ve bu xp cıkartanlar engellmıstır veya boyle bısey yaparsak xpde dosya çakışması falan olabılır veya sıstem bozulabılır onun ıcındır

Sayfayı Paylaş