Windows Xp işletim sistemine DirectX 10 yüklemek

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bildiğiniz gibi microsoft xp işletim sistemi için en fazla directx 9 sürümünü çıkartmıştı.
    Windows vista ile beraber ise yeni nesil directX10 grafik motorunu piyasaya sürdü.
    DirectX10 ile görüntülerin gerçekçiliği çok daha etkileyicidir. Normalde Direct X10 windows XP işletim sistemini desteklemez.
    Bu sebeple Directx 10 destekli yeni nesil ekran kartına sahip ve xp kullanan kişiler directx 10'un nimetlerinden yararlanamıyordu.

lwgame.net adresli bir sitenin sahipleri bu soruna çözüm bulmuşlar. Directx 10 sürümünü windows xp ye kurulabilir hale getirmişler.

Bilgisayarınızda şu anda kurulu olan directx sürümünü öğrenmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.
    Başlat > Çalıştır yapıp şu komutu yazın: dxdiag

directx 10 for windows xp isimli programı indirip kurduktan sonra aynı komut ile tekrar bakarsanız güncellendiğini göreceksiniz.

Dosya şifresi her zaman olduğu gibi www.notebook.gen.tr
    Aşağıda örnek bir ekran görüntüsü var.

Oyun oynamadığım için oyun performansını test edemedim. Eden arkadaşlar varsa lütfen yorumlarını yazsınlar.

Not: Ekran Kartınızında directx 10 desteklemesi gerekir.

2. tekno_umut

tekno_umut Yeni Üye

deneyen yokmu yaw neyse bekleyin ben deniyim.nede olsa bu sitenin çok emeği geçti [alkis] [alkis] [alkis]

3. tekno_umut

tekno_umut Yeni Üye

maaalesef arkadaşlar yüklendi ama sadece dxdiag da directx 10 yazıyo.oyunun dx10.exe sini açmıyor.assasians creed oyununu denedim olmadı.zaten belliydi ama deneyim dedim.

4. tarkanmika

tarkanmika Yeni Üye

bende gördü dx 10 u ndvidia8600gs ler görüyo vistadada dx10 işletim sistemiyle vermişlerdi zaten çok memnunum

5. cezakrak

cezakrak Yeni Üye

sağul arkadaşım

6. PeriliKral

PeriliKral Yeni Üye

çok teşekkürler..

Sayfayı Paylaş