Windows Vista Kurulum Hatası

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında cococu tarafından paylaşıldı.

1. cococu

cococu Yeni Üye

Windows vista yüklemek istediğim zaman aşağıdaki hatayı alıyorum.Seçtiğim diske kurmuyor.Formatta attım ,denedim olmadı.Sizce sorun ne olabilir ?

ERROR CODE:
    "windows is unable to install to the selected location error:0x80300001"

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

recovery kısmına kurmaya çalışıyor olabilirsiniz...

3. cococu

cococu Yeni Üye

Recovery kısmı derken anlamadım biraz açabilir misin ? HDD sıfır .Önceden xp kuruluydu.Bende format attım sonra vista cd sini taktım onu kurayım diye.Sonra bu hatayı verdi kuramadı.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Orijinali vista ile satılan notebooklarda genellikle harddiskin içinde recovery bölümü olur...İşletim sistemi yüklenmek istediğinde mesela 1.5 gblık bir recovery bölümüne yükleme yapmaya çalışır ve tabii ki 1.5 gb yer yetmediği için kuramaz.Yani ilk partition olarak recovery bölümünü görüyor olabilir...Siz disk yönetiminden ya da partition magic gibi bir program vasıtasıyla hddnizde recovery bölümünün olup olmadığını kontrol edin...Varsa recovery kısmını silip o şekilde yükleyebilirsiniz vistayı...(yukarıda yazdığınız hata mesajının Türkçesi vista seçtiğiniz harddisk bölümüne yükleme yapamıyor)Fakat bu yazdıklarım tamamen bazı Toshiba notebook modellerinden kazanılmış tecrübelere dayalıdır.Sonuç olarak doğacak bir hatada mesuliyet kabul etmiyorum,beni,mki sadece kişisel bir öneri...Umarım çözersiniz sorunu...
    Siz yinede yukarıda yazdığınız hata kodunu googleda artın,mutlaka bilgiye ulaşırsınz,benim aklıma ilk gelen yukarıda yazdıklarım oldu.

5. cococu

cococu Yeni Üye

Teşekkür ederim önerilerini deneyeceğim.Yukarıdaki hata kodunu arattığım zaman almanca sitelere çıkıyor sonuç.Almanca olduğu içinde çözemedim.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Türkçe siteler diye işaretlediinizde çıkması lazım,illa ki bu hatayı alan olmuştur diye tahmin ediyorum.

Sayfayı Paylaş