Windows Vista ile Türkçe Vista Sp1'i bir dvd'de birleştirmek

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde windows vista için Türkçe servis paketi duyuruldu.
    Her format attığınızda servis paketini kurmak istemiyorsanız, vista ile servis paketini birleştirebilir ve kurulum sırasında ikisini birlikte kolayca kurabilirsiniz.

Bu işlemi yapabilmek için gerekenler;
    1. Vista işletim sistemini kullanan bir bilgisayar. (bu işlemi xp de yapmak sorun çıkarabiliyor)
    2. Vlite isimli programı indirin. Programı buradan ya da buradan indirebilirsiniz.
    3. Bir adet vista işletim sistemi dvd si :)
    4. Windows vista service pack 1 dosyası. Buradan indirebilirsiniz.
    5. Bir adet boş dvd.
    6. Yaklaşık 2 saat zaman.
    7. Yaklaşık 3gb lik boş alan.

Windows Vista ile Türkçe Vista Sp1'i bir dvd'de birleştirmek.
    1. Windows vista service pack 1 i indirin ve bilgisayarınızın d diskine kopyalayın.
    2. Windows vista'yı dvd'den bilgisayarınızın d diskine kopyalayın.
    3. Vlite isimli programı indirin ve kurun. Kurulum sırasında WUM Filter i install etmeyi unutmayın.

4. Vlite programını çalıştırın ve dili Türkçe'ye çevirin. Üstteki language menüsünden seçim yapabilirsiniz.

5. Gözat'a tıklayarak Windows vista'yı kopyaladığınız klasörü seçin.

6. Bir sorun yoksa işletim sisteminizi aşağıdaki gibi gösterecektir. Sorun yoksa Devam'a basın.

7. Service pack slipstream'ı işaretleyin ve soldaki menüden Slipstream butonuna basın.

8. Bu işlemleri xp yüklü bir bilgisayar ile yapıyorsanız aşağıdaki gibi bir uyarı alabilirsiniz. tamam deyip geçebilirsiniz ama benim gibi ileride hata alabilirsiniz :( Bu sebeple vistalı bir bilgisayara geçmiştim.

9. Seç'e tıklayıp Vista service pack dosyasını gösteriyoruz. Aç'a basarak ilerliyoruz.

10. İşleme hazırlanırken hiçbirşeye dokunmadan bekliyoruz. Epeyce sürebilir bu arada dizi falan izleyebilirsiniz.

11. Görevlere tıklıyoruz.

12. Ön yüklemeli ISO seçeneğinin yanına tıklıyoruz ve devam diyoruz.

13. mod: doğrudan yazdır, etikete istediğinizi yazın. Yaz a tıklayın. İçerik ortama yazılsın mı? Evet deyip ilerleyelim.

Bu kadar :)

2. raver

raver Yeni Üye

Üstadım malesef bu işlem oldu gibi gözüksede zamanla problem çıkarabiliyor malum vista offline entegreye destek vermiyor neyse bu biraz uzun ve teknik bir konu büyük forumlarda başlatan ben olmak üzere bir çok profesyonel bu konuyu hala tartışıyoruz..

3. Healer

Healer Yeni Üye

Zamanla problem çıkarıyor derken ileride işletim sistemini kullanırken problem mi oluşuyor?

4. gloster

gloster Yeni Üye

Arkadaşlar ben denedim başarılı bir şekilde entegre ettim ama denemedim en kısa zamanda deneyecem çünkü sp1 i kurmak vista yı kurmaktan daha zahmetli diyebilirm bu konuda ben bir araştırma yaptım microsoftan bana microsofta ait AİK adlı bir program önerdiler yaklaşık 860mb indirdim bu programla vistayı istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz ve imaj oluşturabiliyorsunuz bu konuyu chip onlinda geçmişlerdi biraz zahmetli ve çok karmaşık bir iş uğraşmadım

Sayfayı Paylaş