Windows 7'de hızlı başlat kullanmak.

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Windows 7 kurduğumdan bu yana en çok yadırgadığım konulardan biri de xp ve vistada alıştığımız hızlı başlat araç çubuğunun olmamasıydı. Neyseki çözümü varmış ve çizgi söğüt gölgesinde nasıl yapılacağı paylaşılmış.
    Bende sizlerinde yararlanması adına aşağıya ekliyorum.

Windows 7 Görev çubuğuna hızlı başlat ve masa üstü simgesi getirme
    Evet arkadaşlar bildiğimiz gibi Windows 7 yi uzunca bir süredir hepimiz heyecanla bekliyoruz. Şimdiye kadar çoğumuz her çıkarılan beta sürümü indirip denedik ve yine bir çoğumuz hani Hızlı Başlat nerde? Hızlı Başlat yokmu? diye sorduk. Ben şimdiye kadar herhangi bir yerde rastlamadım bu Hızlı Başlatın yerini söyleyen veya şöyle yaparsanız, şuraya bakarsanız görürsünüz falan diye yol gösteren. Ben kaçırttıysamda kusuruma bakmayın.

Şimdi ben size Hızlı Başlatı nasıl oluşturacağımızı göstermeye çalışacağım. Korkmayın hiç zor değil herkesin kolayca yapabileceği şekilde.Tabi bu sözüm acemilere ve benim gibi az bilenlere İleri düzey kullanan arkadaşlara bir sözüm yok.

Başlat Çubuğuna sağ klik yapıp Araç çubuklarına geliyoruz oradan da açılan pencereden Yeni Araç Çubuğu diyoruz.

Açılan pencerede Klasör yazan yerdeki yola aşağıdaki kutudakileri kopyalayıp yapıştırın ve Klasör seç deyin.
    Kod:
    %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Hızlı Başlat'ın oluştuğunu göreceksiniz. İlk olarak sağ tarafta oluşuyor,

siz bunu yine başlat çubuğuna sağ klik yapıp Görev Çubuğunu kilitle'nin işaretini kaldırararak,
    başlat Çubuğunu serbest bırakır ve Hızlı Başlat araç çubuğunun yanındaki çizgiye mausunuzu basılı tutarak sol tarafa başlata kadar çekerek herzamanki gibi alıştığınız yere bu araç çubuğunu alabilirsiniz.

Program adları çıkıyorsa silmek için quick launch yazısında sağ tık yapın. Başlığı göster ve metni göster işaretlerini kaldırın.
    Son durumda aşağıdaki gibi görünecektir.

Windows 7 Görev çubuğunda hızlı başlat araç çubuğu kayboluyorsa
    Bende dahil bir çok arkadaşım bilgisayarlarını yeniden başlattığından windows 7 hızlı başlatın kaybolduğunu söyledi.
    Sanırım windows 7 yaptığımız bu modifikasyonu beğenmiyor :)

Çözüm olarak Quick Launch Klasörünü başka bir yere kopyalamanızı öneririm;
    1. Herhangi bir klasördeyken adres kısmına şu adresi yapıştırın.
      Kod:
      %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer
    2. Gördüğünüz Quick Launch klasörünü kopyalayın ve C diskinin içine yapıştırın.
    3. Bundan sonra ise bu klasörü tanıtmak kalıyor. Başlat Çubuğuna sağ klik yapıp Araç çubuklarına geliyoruz oradan da açılan pencereden Yeni Araç Çubuğu diyoruz.
    4. Açılan pencereden C diskinin içindeki Quick Launch klasörünü seçin ve tamam deyin. Bu kadar.
    windows 7 quick launch eklemek

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Eyvallah kardeş yaa,valla bu çok iyi oldu... [alkis]

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bende acayip hoşlandım. metni ve başlığı gösteri iptal eip logoları büyük yapınca süper oldu.

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Benim de en çok yadırgadığım masaüstünü göster düğmesinin olmayışı idi br de baktım görev çubuğunun en sağında ki küçük boşluk bu işe yarıyormuş. (Hemen saatin yanında)

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bende onu bulana kadar sağ tık masaüstünü gönder kullanıyordum. Hızlı başlat gelince kurtuldum :)

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

saatin ordakinin farkındaydım ama yine de hızlı başlat olayı lazımdı.

7. akkin

akkin Yeni Üye

Teşekkürler.....

8. eXaLs

eXaLs Yeni Üye

teşekkürler güzel anlatım ancak bende şöyle bir sorun var. resimde de görebilirsiniz. bazı pencerelerin arasında media player simgesi felan kalıyor.

nasıl düzelteceğim bir türlü bulamadım?

http://img260.imageshack.us/img260/401/51386144.jpg

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sağ tıklayıp görev çubuğunu kilitle derseniz sanırım olayı çözersiniz.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

O arada çıkanlara sağ tık yapıp bu programı görev çubuğundan ayır seçer misiniz.

11. eXaLs

eXaLs Yeni Üye

tesekkurler sorunu hallettim

Sayfayı Paylaş