Windows 7, Windows 8, Windows 10'a hızlı başlat (quick launch) eklemek

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Bir çoğumuzun Windows XP'den alışık olduğu Hızlı Başlat Araç çubuğu (ingilizce adı ile quick launch) maalesef yeni nesil işletim sistemlerinde gelmiyor. Bunun yerine programları pin'lememiz gerekiyor. ancak pinleme yöntemini ben dahil bir çok kişinin hoşuna gitmiyor.

Bu yüzden bu yazımızda
    Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemlerine hızlı başlat (quick launch) araç çubuğu nasıl eklenir onu anlatacağım.

1. Görev çubuğuna sağ tıklayarak "Araç Çubukları" na tıklıyoruz ve "Yeni araç çubuğu" na tıklıyoruz.
      hizli-baslat-arac-cubugu-eklemek-2.jpg

2. Gelen ekrana aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz ve "Klasör Seç" e tıklıyoruz.

%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

hizli-baslat-arac-cubugu-eklemek-3.jpg

3. Görev çubuğunun sağ tarafına Hızlı Başlat / Quick Launch araç çubuğunun şu şekilde eklendiğini göreceksiniz.
      hizli-baslat-arac-cubugu-eklemek-4.jpg

4. Hızlı Başlat'ı en sola almak ve diğer ayarları yapabilmek için Görev Çubuğuna sağ tıklayıp "Görev çubuğunu kilitle" ayarını kaldırıyoruz.
      hizli-baslat-arac-cubugu-eklemek-1.jpg

5. Quick Launch yazısına sağ tıklayıp, "Metni göster" ve "Başlığı göster" satırlarındaki işaretleri kaldırıyoruz.
      hizli-baslat-arac-cubugu-eklemek-5.jpg

6. Görev Çubuğunu yukarı doğru genişletip Hızlı Başlat'ı istediğimiz yere taşıyoruz.
      hizli-baslat-arac-cubugu-eklemek-6.jpg

7. Daha sonra Görev çubuğunu tekrar daraltalım ve aşağıdaki gibi işlem bitmiş olsun.
      hizli-baslat-arac-cubugu-eklemek-7.jpg

realemoemo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş