windows 7 sorunum

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında btungut tarafından paylaşıldı.

1. btungut

btungut Yeni Üye

Acer 5520g ile ağzım yandıktan sonra şimdi asus a yönelmek istiyorum.
    Teknik servisin çok iyi olduğunu öğrendim, ingilizce hocamın 1 haftalık asus notebookunun hdd si yanınca aslında soğudum fakat 3 gün içinde yeni hdd yi takıp yollamaları üzerine tekrar bağlandım :)

Aklımda ki en büyük sorun şu, çeşitli satış sitelerine ve bu sitedeki asus notebookların işletim sistemlerine bakıyorum ve 1500-2000TL arasında Windows 7 Professional ya da Ultimate yok, bana kesinlikle xp modu olan ve daha vb. özelliklerden dolayı bana pro ya da ultimate işletim sistemi lazım hepsi home sürümlerden oluşmuş fakat !

Ve diğer bir sorun ise 64bit işletim sistemi olması, kendim programcıyım ve yazacağım programların 32bit işletim sistemlerine sıkıntı çekeceği korkusunu yaşıyorum.

Uzun lafın kısası alacağım asus notebooku kendim değil de laptopun recoverysiyle yükledikten sonra ultimateye yükseltme imkanım varmı (açıkçası elimde orijinal dvd yok, activationlu null dvdler var) ve 64bit te yazacağım programlar 32 bit işletim sistemlerinde çalışması problem yaratırmı ?

Asus, daha doğrusu notebookları günümüzde iyi takip eden birileri varsa acilen ayrıca bana pm atması mümkün mü ? Özel olarak görüşmek isterim. 1 hafta içinde kesinlikle laptopumu yenilemem lazım...

Sayfayı Paylaş