Windows 7 Sistem Gereksinimleri

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

 1. Error!

  Error! Yeni Üye

  Microsoft, Windows 7'nin çıkış adayı sürümünü son kullanıcılara yayınlamasına az bir süre kala, sistem ihtiyaçlarını açıkladı.

  TechNet abonelerine geçtiğimiz günlerde yayınlanan, normal kullanıcıların ise indirmek için 5 Mayıs'ı beklediği Windows 7 RC'nin sistem gereksinimleri, bir bakıma final sürümün de ihtiyaçlarını temsil ediyor. Zira çıkış adayı ile nihai sürüm arasında çok da dişe dokunur bir fark olmayacağı ortada. İşte Windows 7'yi çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız konfigürasyon:

  :: 1 GHz 32 bit ya da 64 bit işlemci
  :: 1 GB bellek
  :: 16 GB disk alanı (64 bit için 20 GB)
  :: WDDM 1.0 ve üstü sürücüye sahip, DirectX 9 ekran kartı

  Daha önce belirttiğimiz gibi, Windows XP Mode özelliğini kullanmak için en az 2 GB bellek ve donanım sanallaştırmayı destekleyen bir işlemciye ihtiyacınız olacak. Windows 7'nin ihtiyaçlarını Vista ile kıyasladığınızda göze çarpan ise, Windows 7'nin tüm sürümlerinin, minimum konfigürasyonlarda bile sorunsuz çalışacak olması.

  www.shiftdelete.net
   
 2. Bu-r0cK

  Bu-r0cK Yeni Üye

  :: 1 GB bellek
  :: 16 GB disk alanı (64 bit için 20 GB)

  bu ikisini saLLama. xD masaüstü pc'mde 512 ram ve 9 gb aLana çok rahat bir şekiLde kurdum. 7 gb boş aLan kaLdı hatta ve inanıLmaz bir performans veriyo xp'yi unutuyosunuz anında görüntü oLarakta vistayı. ;) 256 ramLerde biLe çok stabiL çaLıştığını gördüm. ;) payLaşımın için sağoL.
   
 3. aliyuksel

  aliyuksel Yeni Üye

  arkadaşa katılıyorum
   
 4. The Wind

  The Wind Yeni Üye

  Arkadaşımız biryerden alıntı yapmış ve kaynağını da iletinin altına yazmış.Sallama diyerek nereye varmaya çalışıyorsunuz anlamadım?Yazdıklarımıza biraz daha dikkat edelim lütfen.
   

Sayfayı Paylaş