windows 7 parmak izi okuyucu sorunu!

Konu, 'Hp Notebook' kısmında rocknrolla tarafından paylaşıldı.

1. rocknrolla

rocknrolla Yeni Üye

Hp pavilion dv6770et laptop sahibiyim. Windows 7 yi kurduktan sonra tüm driverlarını yükledim.Parmak izi okuyucuyu kendi güncelledi.Ama Digital Persona Personal yazılımın en güncel sürümünü yüklememe rağmen, aygıt yöneticisinde parmak izi okuyucu görünüyor ama bu programı kullanamıyorm , "Parmak izi okuyucu tanımlanamadı Lütfen recovery diskten tekrar yükleyiniz " diye bir hata alıyorum.Forumda ilgili konuyu bulamadığım konuyu acma gereği duydum.(bu arada ilk windows 7 yi kurarkeb vistadan yükseltmiştim herhangi bi sorun cıkmamıstı.)
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Tüm çalışan arkadaşlara kolay gelsin.Şimdiden teşekkürler!

2. serisonu

serisonu Yeni Üye

aynı sorun bendede devam ediyor. windows 7 nin kendi parmak izi okuyucusu görür parmak izini. yani bilgisayarı açarken kullanırsın ama sitelere girişte falan kullanılamıyor sanırım. eğer ki başarırsan banada haber verirsen sevinirim. anlamış değilim.

3. nesterci

nesterci Yeni Üye

ayni sorun bndede war cozum ltfn

4. serisonu

serisonu Yeni Üye

win7 de parmak izi webcam ve kısayolları halledemediğim için tekrardan vistaya dönmek zorunda kaldım. umarım sorunu halledersiniz. [ofof] [ofof] [ofof]

5. mustkaya

mustkaya Yeni Üye

ben kamerayı cyberlink diye bir kamera programı ile çözdüm
    kısa yollar içinse ses açma kapama çalışıyor fakat ekranda görünmüyor.
    parmak izi içinde bir ilerleme olmadı.

6. serisonu

serisonu Yeni Üye

kısayollarda sadece ses çalışıyor diğerleri malesef aktif değil. 64 bit kullanıyorum en kısa zamanda 32 bit e geçmeyi düşünüyorum belki bunların sorunları o zaman çözülür. siz hangisini kullanıyorsunuz acaba?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[*] Parmakizi okuyucu sürücüsü : AuthenTec parmakizi okuyucu yazılımı ve sürücüsü windows 7 32bit. Bu dosyayı kurduktan sonra Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip kullanıcı adınıza bir şifre belirleyin. Sonra Parmak izi verilerinizi yönetin kısmından pamak izinizi tanıtın.
    [*] Parmakizi okuyucu sürücüsü : AuthenTec parmakizi okuyucu yazılımı ve sürücüsü windows 7 64bit. Bu dosyayı kurduktan sonra Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip kullanıcı adınıza bir şifre belirleyin. Sonra Parmak izi verilerinizi yönetin kısmından pamak izinizi tanıtın.

Üstteki sürücüler olmazsa,
    Aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıtlara sağ tık özellikler ayrıntılar donanım kimliklerine girip çıkan kodları yazınız.

8. serisonu

serisonu Yeni Üye

64 bit olan sürücü linkinden malesef indiremiyorum. [ofof]

9. ArKaRiZmA

ArKaRiZmA Yeni Üye

Arkadaşlar ben HP Pavilion DV6-1370ET diz üstü bilgisayara gerek bu sitede gerekse kendi sitesinde indirdiğin Parmak okuyucu sürücüleri ve programlarını indirdim fakat parmak okuyucuyu kullanamadım. Aygıt yöneticisinde hiçbir sorun gözükmemesine rağmen kullanımı gerçekleştiremedim. Fakat sonradan indirdiğim Identity Protection suite programı ile sorunu çözdüm ve düzenli şekilde kullanıyorum.

Programıda sizinle paylaşmak istiyorum.
    http://rapidshare.com/files/378863666/d ... p-pack.rar

10. moonspell34

moonspell34 Yeni Üye

hocam sürücüyü indirdim kurdum fakat windows yönetici parolası istiyor parola verdikten sonra parmak izi okuyucuğu neden kullancam ki parola vermeden parmakizi tanıtamıyormuyuz bilen var mı?

11. ArKaRiZmA

ArKaRiZmA Yeni Üye

Değerli kardeşim bu konuda profesyonel bir bilgiye sahip değilim ama şahsi görüşüm olarak bu biraz mantıksız oluyor. Çünkü parmak okuyucu sistemi şifre ile birlikte çalışma sistemine sahip. Dikkatinizi çekmişmi bilmiyorum ama parmak okuyucuyu kurarken dahi sizden şifre oluşturmasını istiyor. Aynı şekilde bilgisayarın şifreli oturum açması yani açılırken gerek şifre gerekse parmak okuyucunun kullanım alanına geçmesi için kullanıcı hesabının şifrelenmesi gerekiyor. Başka türlü oturum kilitlenmez ki. Kilitli olmayan bir oturumun veya herhangi bir alanın parmak okuyucu ile girişide düşünülemez. Bu uygulama web sitelerinde de geçerlidir. Şifre istemeyen bir web sitesine parmak okuyucuyu tanıtabilirmisiniz?
    Mantıklı düşününce bence şifreli olması çok doğal. Olmaması anormal.

12. Royalclass

Royalclass Yeni Üye

Arkadaşlar sorunlarınız çözüldümü bilmiyorum bendede aynı problem vardı çözdüm forumada yardımcı olmak amacı ile üye oldum sorunu devam eder arkadaşlar msj atarsa program ve driver'ı upload ederim saygılar

13. ArKaRiZmA

ArKaRiZmA Yeni Üye

Kardeş şifre istemesi çok normal. Bu şifre parmak okuyucu programının şifresidir. Şifre girmezsen sıradan bir kişi de kendi parmaklarını okutabilir. Ayrıca bunu bir kez gireceksin.

Sayfayı Paylaş