Win Xp de kablosuz Ağ sorunu

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında Mirage tarafından paylaşıldı.

1. Mirage

Mirage Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ;
    Öncelikle sistemde bir donanım sorunu olmadığından eminim.(Ayni sistemde winvista da kurulu ve vistada sorunsuz olarak kablosuz ağlara bağlanabiliyorum).(Sistem hp dv9620 dir)
    Kablosuz ağlara problemsizce bağlanırken tesadüfen midir bilmiyorum winxp service pack 3 ü kurtuktan sonra aşağıdaki durum oluştu
    Başlat => Bağlan => Kablosuz Ağ Bağlantısı'nı seçtiğimde karşıma gelen pencerede :
    "Windows bu kablosuz bağlantıyı yapılandıramıyor.
    Bu kablosuz bağlantıyı yönetmek için başka bir program etkinleştirdiyseniz, o yazılımı kullanın.
    Windows'un bu kablosuz bağlantıyı yapılandırmasını istiyorsanız,Kablosuz Sıfır yapılandırma WCZ hizmetini başlatın........"
    Şeklinde devam ediyor.Evet services den wcz (kablosuz sıfır yapılandırma) yi açıyorum ve başlat a bastiğimda şöyle bir hata alıyorum :
    "Hata : 1068 Bağımlılık hizmeti veya grubu başlatılamadı"
    Ve problem aynen devam ediyor.Benim gibi bu problemi tecrübe eden ve sonuç alabilen var mı ?
    Belki bir formatla konu çözülecek ama bu aralar hic format atip baştan kurulum yapacak vaktim yok.Dediğim gibi donanımsal bir sorun olmadığındanda eminim çünkü sistemi vista ile baslattiğimda kablosuz ağlara cok rahat bağlanabiliyorum.
    Cözüm önerilerinizi bekliyorum....

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

intelin programı kuruluysa bağlantıyı onuna deneyin.

3. Mirage

Mirage Yeni Üye

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Ndisuio" de start değeri 4 dü.Bunun nedeninin W32.Beagle.DZ (hidr.exe) die bir virus olabileceği söylendi ancak o virus yada o virüse ait registry girdileri bende yoktu.
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Ndisuio" de start in değierini 1 yaptim ve sistemi yeniden başlattım sorun çözüldü.Benzer problemi yaşayan arkadaşlar olursa onlara kaynak olması dileği ile...

Sayfayı Paylaş