wifi + acer 5520g iletişimi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında berkmccoy tarafından paylaşıldı.

1. berkmccoy

berkmccoy Yeni Üye

acer 5520g cihazda IEEE 802.11b/g wireless bulunmakta. airties rt-205 wireless modem aldım. 802.11b/g özelliklerinde max. 125Mbps iletişime kadar izin verildiğini biliyorum. şu an bende 54Mbps iletişim mevcut. bunu nasıl 125 e çekerim. yardımlarınızı bekliyorum

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sadece airties marka 125mbps wireless ethernet alırsanız olur.

3. berkmccoy

berkmccoy Yeni Üye

yani bu demektir ki acer 5520g de bulunan wifi 802.11b/g hiçbir işe yaramıyor. ayrı olarak bir de airties 125 lik alet alacağız.

yanlız şunu da belirteyim bende zaten rt-205 airties adsl2 modem mevcut. aradaki bağlantı 54 Mbps olarak görünmekte. benim bu notebookmu desteklemiyor yoksa başka birşeymi var.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarın en temel mantığı şudur.
    Bilgisayar en yavaş parçanın hızında çalışır. 802.11 g standartı en fazla 54mbps hızını destekler.
    Yani sizde 54mbps den daha hızlı çalışmak istiyorsanız ayrı bir wifi ethernet almalısınız.
    Bununda uyumlu olabilmesi için modeminizle aynı marka yani airties olması gerekir.
    Bana sorarsanız gereksiz bir çaba olacaktır.

5. berkmccoy

berkmccoy Yeni Üye

benden 802.11g nin 125 mbps desteklediğini biliyordum demekki yanılmışım.
    eğer wireless ile bağlanacaksak o zaman evlere yada iş yerlerimize 1g lik yada 2g lik internet bağlatmanın anlamı yok. her ne olursa olsun 54m ile bağlanacağız. en düşüğü ne ise şuan bildiğim 512m onu almak en mantıklısı ev için. iş yerleri içinse kvm switchlerle data bölünmesi olmadan desktoplara da bağlantı yapılır, wirelesslarla da notebooklara.

6. mRocK

mRocK Yeni Üye

kavramları birbirine karıştırıyorsunuz ya da ben sizi tamamen yanlış anladım...
    1. 125 mbps desteklemeyen ethernetiniz 54 mbps destekliyor.
    2. telekom şuan en fazla 6 mbps hızında adsl bağlantısı veriyor. bu da demektir ki en yüksek bağlantıyı bile kullansanız wirelesınız sadece 9 da 1 kapasiteyle çalışacak yani şuan telekom mevcut wireless ethernetinizin teknolojisine ulaşması için hızı 9 kat artırması lazım umarım anlatabilmişimdir..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Mrock olayı gayet güzel anlatmış. Daha telekom wireless modem hızına yetişemedi.

8. berkmccoy

berkmccoy Yeni Üye

benim anlatmakistediğim de buydu kısacası. gerçi biraz iş yoğunluğundan geç yazıyorum. kusura bakılmasın. wireless kullanılacaksa yüksek kapasitede erişim almanın anlamsız olacağı düşüncesindeyim

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yanlış düşünüyorsunuz.
    Yüksek kapasite hat alsanız bile wireless daha hızlıdır.
    alacağınız hat 8mbps, wireless hızı 54mbps yani arada dağlar var.

Sayfayı Paylaş