Western Digital Mybook 1TB Harici Harddisk Yardım

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında oguzkara tarafından paylaşıldı.

 1. oguzkara

  oguzkara Yeni Üye

  Herkese selam.
  Sorunum şu : cd'den bilgisayara film atmaya çalışırken harddiskte sorunlar oldu windows'un ekran dondu. işlemi sonlandır komutları filan çıktı. bende sisteme res attım. bilgisayar yeniden açılırken. G: 'yi kurtarmak için siyah ekranda bişeyler çıktı. 260000 tane sahipsiz dosya kaydı bölütü siliniyor mesajı çıktı. daha sonra okuyamayacağım kadar hızla başka mesajlar çıktı. windows açıldığında ben harici harddiskime erişemiyordum "G: Erişilemiyor. Erişim engellendi." gibi bir mesaj alıyorum. (bu arada harici harddiskim g:'de ) içinde çok önemli bilgilerim vardı. nasıl ulaşabilirim bu verilere. şimdiden herkese çok teşekkürler.

  sonradan yaptığım bir işlemide paylaşmak istedim. bilgisayara girip orada g: sürücüsüne sağ tıklayıp özellikleri seçtiğimde harddisk kapasitesini 0 bayt olarak görüyorum.[​IMG] Resmi büyütmek için resmin üstüne tıklayın.


  Ancak bugün bir internet sitesinde okuduğum yöntemi kullanıp, bilgisayarım simgesine sağtıklayıp yönet -> disk yönetini -> my book'a sağ tıklayıp özellikler dediğimde oluşan görüntü ise [​IMG] Resmi büyütmek için resmin üstüne tıklayın.


  Bu yaptığım yöntemde bilgisayar my book'u gördüğü için sağ tıklayıp hata denetimi yaptım. (ilk yöntemde erişilemiyordu.) yaklaşık 7 saatlik ve 130.000.000 dosyalık bi düzeltmeden sonra sorunum aynı şekilde devam etmektedir.

  Bu bilgiyi de paylaşayım dedim.

  İşletim Sistemi: Windows Vista Home Premium
  Sistem Özellikleri:
  Intel Core 2 Duo T5450 1.66 Ghz
  4 GB RAM
  512 MB ATI Mobility RADEON HD2600
  200 GB Toshiba MK2046GSX

  İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8 (.NET CLR 3.5.30729)
   

Sayfayı Paylaş