WebCam sorunu..Hal oldu işte driver...

Konu, 'Hp Notebook' kısmında handofdoom tarafından paylaşıldı.

1. handofdoom

handofdoom Yeni Üye

Ya arkadaşlar ben 3 haftalık dv6645 kullanıyorum yeni aldım cihazı sıfır ama ben nedense 2 günde bir cam için driver yükleyip kuruyorum ikine güne bi çalışmıyo webcam im aygıt yöneticisinde bu aygıt düzgün çalışıyor diyor ama msn de devamlı "chiaz başka bi program tarafından kullanılmaktadır" diyor hp webcam simgesinden quik playe giriyorum ordada açılmıyor webcam...Ne yapmam lazım benim ? bi yardımcı olun kafayı yicem walla ya... :|

Uzun zaman can sıktı fakat 3 gün önce başka bi forumda bi arkadaşın verdiği driver sorunu halleti ve buna benzer bi sorun yaşayan varsa diye buraya eklemek istedim alta linkini veriyorum...

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36001-36500/sp36128.exe

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36501-37000/sp36935.exe

Benim nb modeli dv6645et ama sanırım tüm dv6000 serisine uyumludur hatta tüm hp pavilionlara ;)

2. nokia33

nokia33 Yeni Üye

selam dostum ben de aynı sorun var
    öncelikle codec paketi olarak ne kullanıyorsun?
    eğer ace mega codec pack ise sorun ondan kaynaklanıyor olabilir

bir de ben bi de quickplay programını kaldırdım

bi dene istersen,

3. handofdoom

handofdoom Yeni Üye

quikplay kaldırdıktan sonra peki dokunmaktik tuşların çalışmaya devam ediyro mu ses tuşlar ? bu bahsetiğin codec pack görüntü oynatmak için ise onu kurmadım k-lite kurdum bide vlc player kurdum ve bitane da var ama adını hatırlamıyom eve gidince bakarım...Ama dün aygıt yöneticisinden kaldırdım tüm sürücüleri ile başka bir forumda bi arkdaş HP merkez de bi driver aşırmıştı ve onu paylaşmıştı uploud edip (Allah razı olsun) neyse aygıtı kaldırdım yeniden başlatım açıldıktan sonra aygıt yükleniyor dedi hemende yükledi ve çalıştı bakalım 2 günden fazla çalışırsa sorun tamam demektir çalışmazsa servise aynen ve inşallah 30 günde gelmez... :D

4. mucizem

mucizem Yeni Üye

tşkler aynı sorunu bende yaşıyorum şimdi verdiğiniz linkten indirdim ve kuracam bakalım sorun düzelecek mi paylaşım için tşkler

5. korsan89

korsan89 Yeni Üye

handofdoom kardeş "dv6645" modelini kullandığını söylemişsin. Onun ses driverı varsa buraya koyabilir misin. Haftalardır arıyorum bulamıyorum. :|

6. hasan5880

hasan5880 Yeni Üye

Slm arkadaşlar ben yaklaşık 4 aydır hp pavilion dv6362ea kullanıyorum ve bu kamera sorunundan artık bıktım.Ne yaptıysam başaramadım.En son (handofdoom'un) verdiğin linkleri kullandım ilk önce gayet güzel çalıştı ama sonra tekrar aynı sorun karşıma çıktı. Başka bi çare bilen varsa lütfen cevap yazsın.

7. mucizem

mucizem Yeni Üye

katılıyorum bende onu kurdum ilk başta calıştı ama 2 gun gecti yine aynı sorun devam ettihala aynı.başka çözümü olan varsa yazsın lutfen:)

8. pinto17

pinto17 Yeni Üye

bende katılıyorum yaptım oldu 1 saat sora pc ye reset attım actım yıne aynı sorun cıkıyor yokmu kesın cozumu arkadaslar Selametle.........

9. fatalrhymer_06

fatalrhymer_06 Yeni Üye

arkadaşlar bende de aynı sorun vardı. msn messenger a girdiğimde webcam i çalıştıramıyordum. bunun üzerine hp teknik servisini aradım şu adımları izledikten sonra sorun çözüldü.

1-www.hp.com a girin
    2-sağ üst köşedeki search bölümüne "sp37736.exe" yazın (tırnak işaretleri yok)
    3-search results başlığnın altındaki "Essential System Updates for Microsoft Windows Vista" ya tıklıyoruz
    4- açılan sayfada step 3 yazan yerdeki only download a tıklayıp masaustune dosyayı kaydediyoruz
    5-programı indirdikten sonra kurup windows u yeniden başlatıyoruz. sorun çözüldü...

NOT: programı indirirken gündüz sorun olabiliyor yani indirme hızı oldukça yavaşlayabiliyor akşam saatlerinde denerseniz daha iyi olur.

10. hasan5880

hasan5880 Yeni Üye

Ben bu dosyayı daha önce indirmiştim ama olmadı. Şimdi bir kez daha indirip kurdum bakalım ne olacak. Hp ye mail attığımda banada bir sürü şey yolladılar. Bu dosyada onlardan biri.Böyle sorun yaşayanlar indirsin ce sonuçları lütfen paylaşsın. Daha başka çözümler varsa lütfen yazın.

11. xcodex

xcodex Yeni Üye

Arkadaşlar cevap yazıyorum....
    -------------------------------------------

1. İşletim sisteminiz VISTA ise webcam sorunu kalıcı ve saçma bir sorun olarak devam etmektedir. Çözüm şuan için Service Pack tir... Sürücüler ile uğraşmanıza gerek yoktur....

2. İşletim sisteminiz XP ise uygun anakart sürücüsü yüklendiği takdirde otomatik tanımaktadır ve ayrıca eger isterseniz 1.3mp webcam driverlarindan engüncel olanınıda yükleyebilirsiniz bir sorun çıkmamaktadır. (Şayet donanımınız tanınmıyor ise bu sizin anakart sürücünüz ile ilgilidir, webcam driver indan kaynaklanmıyordur.)

12. btosun84

btosun84 Yeni Üye

arkadaşlar bende hp 6630 aldım ve aynı sorun bende de var. vatandan almıştım ve vatanın teknik servisine ne yapmak gerektiğini sordum, getirin bilgisayarın sistemini yeniden yükleyelim dediler. peki problem kesin çözülür mü diye sordum, daha önce bu sorun üzerine çoğu kişinin laptopunu servise getirdiğini ve sorunun bu şekilde çözüldüğünü söylediler, fakat ben servise götürmedim, internetten değişik driver'ları yükleyip denemek istiyorum. bi tane indirdim fakat 1-2 gün hiç problem yoktu, daha sonra yine sorun devam etmeye başladı. ilk bilgisayarla gelen driver sp34642, sonradan yüklediğim ise sp34746. şimdi de sp37736 olanını yükleyecem, bakalım ne olacak...

13. possitive

possitive Yeni Üye

peki bunun xp için olanı var mı indirdim ama bu vista için aynı sorunu bende yaşıyorum lütfen acil yardım..

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Xp ye kurmayı Denediniz mi peki?

15. xcodex

xcodex Yeni Üye

Arkadaşlar cevap yazıyorum....
    -------------------------------------------

1. İşletim sisteminiz VISTA ise webcam sorunu kalıcı ve saçma bir sorun olarak devam etmektedir. Çözüm şuan için Service Pack tir... Sürücüler ile uğraşmanıza gerek yoktur....

2. İşletim sisteminiz XP ise uygun anakart sürücüsü yüklendiği takdirde otomatik tanımaktadır ve ayrıca eger isterseniz 1.3mp webcam driverlarindan engüncel olanınıda yükleyebilirsiniz bir sorun çıkmamaktadır. (Şayet donanımınız tanınmıyor ise bu sizin anakart sürücünüz ile ilgilidir, webcam driver indan kaynaklanmıyordur.)

16. btosun84

btosun84 Yeni Üye

evt, en sonunda son driver'ı yüklediğimden beri tıkır tıkır çalışıyor webcam, hiç sorun çıkartmadan ve en önemliside vista işletim sisteminde. sizinde yükleyip bu dertten kurtulmanız için hemen sp37736 driver'ını yüklemeniz gerekiyor... benim laptop dv6630 ve işletim sistemim vista, bundan önce iki üç tane driver denedim webcam için, en sonunda doğru düzgün çalıştıranını buldum. :D

17. _ersin

_ersin Yeni Üye

arkadaşlar bakın vistada kamera ne yaparsanız yapın hangi driverı kurarsanız kurun çalışmıyor.tek çözüm nedir biliyomusunuz o da vista sp1 ;) kurun ve görün kamera sorunsuz çalışıyor.vista sp1 in en büyük avantajı driverların düzeltilmesi ben sp1 yükledim ve şu an kamera sorunsuz çalışıyor.gerisi boş hiç uğraşmayın yok acerin webcam driver ı bilmem ne hepsi palavra

18. fdanisman

fdanisman Yeni Üye

vista sp1 yüklendi hala sorun devam ediyor arkadaşlar. bir önerisi olan varmı?

19. gsbaran

gsbaran Yeni Üye

hp dv6850ee xp için webcam öldüm ya sabahtandır yüklüyom kaç kez
    format çektim yine olmadı biri bana yol göstersin lütfen

20. _ersin

_ersin Yeni Üye

kardeş en güzeli vista + sp1 yükle kamera sorunsuz çalışıyor ama diyosan ki xp kullanıcam hp'nin kendi sitesindeki anakart (chipset) driverını indirip denedinmi.Birde xp için sp3 yüklersen daha iyi olur.Bildiğim kadarıyla kamera windows xpde sorunsuz çalışıyodu ilk defa xp kurup kamerası çalışmayan seni gördüm

Sayfayı Paylaş