Web Site Yapımı Yardım

Konu, 'Serbest Bölüm' kısmında Abdurrahman tarafından paylaşıldı.

1. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

hiç html kodlarını bilmeden, Macromedia Dreameweaver programını kullanarak forum sitesi yapmam mümkün mü? Yardım ederseniz sevinirim. ;)

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

hemde forum sitesi valla bildiğim kadarıyla forum için phpBB ve vBulettin kullanılıyor die biliyorum ama imkanı varsa bilen arkadaşlar yazsın bizde öğrenelim

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bunu aramızda en iyi saka bilir sanırım ;)

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

ben siteye girip soru sorma kısmından ve sitede gezme kısmından anlıyorum :mrgreen: :D

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Forum vb gibi siteler genelde hazır scriptler oluyor. Biz phpbb kullanıyoruz. http://www.phpbbturkiye.net adresinden faydalanıyoruz.
    Paranız varsa vbulletin alabilirsiniz. Ben şimdiye kadar ihtiyaç duymadım.

Ayrıca site yapımı için forum.iyinet.com ve http://www.r10.net adresleri faydalı olabilir.

6. mRocK

mRocK Yeni Üye

arkadaşımız dreamweaver kullanmak istemişya sanırım böyle animasyonlu falan bir içerik istiyor, benim tam bilgim yok ama saka biliyordur eğer o da doğru bilgileri yazarsa sanırım flash animasyonlarını sitenin sağına soluna üstüne altına ekleyebilirsin

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

forum scriptlerinde dreamveawer a neredeyse hiç ama hiç ihtiyaç olmuyor ki.

8. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

o zaman ne bilmek gereklidir. ve ben onu nasıl öğrenebilirim?

9. mRocK

mRocK Yeni Üye

saka yazmış zaten bak bunlara bakman yeterli Abdurrahman kardeş

10. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

çok sağol. :) ;)

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

rapid php gibi kodları düzenlemede yardımcı olacak bir araç lazım olacak.
    cuteftp gibi dosya gönderecek bir araç lazım olacak.
    çok ama çok fazla zaman lazım olacak.

12. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ftp programı ile. Klasörü sağ tıklayıp chmod ayarlarını değiştiriyorsun.

14. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

saka veritabanı oluştururken http 404 bulunamadı diyor ne yapabilirim? :(

15. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

phpBB3'ün nasıl yapıldığını anlatan başka yer yok mu? bu site acayip karışık ve anlatımı kötü.senin bana dediğin cuteftp nin ismini bile söylemiyorlar. bu arada senin bana dediğin rapid php gibi kodları düzenleyecek olan aracı nerden bulucam? Rica etsem bu phpbb nin nasıl yapıldığını anlatan bir ders gibi birşey yapabilirmisin? ve son olarak sen bu siteyi phpbb ile mi yaptın? biliyorum çok soru sordum.... :)

16. Abdurrahman

Abdurrahman Yeni Üye

sağ tıklayınca upload using cutoftp pro-->
    1-) connection wizard
    2-)globalspace download site çıkyor. ch mod 777 ile alakalı hiçbir şey yok.
    Ayrıca
    veritabanı oluşturma seçenekleri;
    3. Veritabanı oluşturma
    3.1. cpanel kullanan sunucularda veritabanı oluşturma
    3.2. plesk kullanan sunucularda veritabanı oluşturma
    3.3. directadmin kullanan sunucularda veritabanı oluşturma
    3.4. interworx kullanan sunucularda veritabanı oluşt
    bunların hangisi bana uygun? hiçbirini sitesi de açılmıyor.

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

diyelimki bir hsot alanın var. Site ile ilgili dosyaları oraya göndermen gerek. göndermen için ftp programı gerek. çok basit olduğu için orada yazmamışlardır.

gönderdiğin dosyalara sağ tıklarsa chmod ile ilgili ayar çıkacaktır.

veritabanı oluşturma da sana host firmanın verdiği veri tabanından yapılıyor.

Bunlar temel karamlar olduğu için orada pek anlatılmaz.
    forum.iyinet.com ve http://www.r10.net in yeni başlayanlar kısmında sorabilirsiniz.

Ders hazırlamaya malesef vaktim yok.
    sana daha fazla yardımı olabileceğimi de sanmıyorum. Cevaplanması gereken 50 ye yakın notebook konusu var.

18. umutkara

umutkara Yeni Üye

Ben bir kaç gün önce gmail üzerinden bir mail grubu kurdum. Böyle ufak çaplı, en fazla 10 topic'li bir forum eklemek istiyorum. Hani nasıl biz buraya girince ana sayfanın altında bir forum varsa, o da kendi içinde alt konulara ayrılıyor, aynısı mail grubu üzerinden mümkün mü? Benim istediğim çok mütavazi bir forum. En fazla 10 tane konu içerse yeter. İfade falan olması da gerekmiyor.

Diğer bir soru "çok ama çok fazla zaman lazım olacak." durumu bunun için de geçerli midir? Zira ben de her şey var o yok, en azından temmuza kadar. Benim isteğim çok kapsamlı olmayan bir şeyler. Hiçbir ek özellik istemiyorum.

(Bu arada şu 4 günlük deneyimimden sonra site yönetimi için şunu diyorum:)

Ekli Dosyalar:

19. umutkara

umutkara Yeni Üye

Anladım ki "çok ama çok zaman" olmadan bu iş olmuyor. Fakat zaman başkasının da olabilir. Sağolsun amcaoğluna işi devrettim. o bir forum kuruyor. Bir de başka bir öğrenci gönüllü oldu, onu da moderatör yaptık. Bizim bu şekilde çözüldü...

Sayfayı Paylaş