VR 320'ye xp kurulamıyor

Konu, 'Msi Notebook' kısmında kechethehitman tarafından paylaşıldı.

1. kechethehitman

kechethehitman Yeni Üye

Arkadaşlar, bir arkadaşım vr320model notebookunda vistayı silip yerine xp kuracağız, ama cdden boot edip "herhanbi bir tuşabasın" yazısından sonra "sistemin donanımı inceliyor yazısı" çıkıyor sonra ekran kararıyor ve kalıyor. Birden fazla cd denedim yemedi. Bir yardım Lütfen...
    Teşekkürler

2. plazmax

plazmax Yeni Üye

flash la kurmayi denedin mi ?

3. Sador

Sador Yeni Üye

Şu an aynı notebook 'un xp'ye çevrilmiş haliyle cevap yazıyorum size... Öncelikle H.D.D. ye Win ME ile fdisk atmanız ve formatlamanız gerekiyor.Daha sonra Notebook için hazırlanmış sata uyumlu xp cdsiyle format atın ... Sonuca ulaşacaksınız..

4. unnowen

unnowen Yeni Üye

evet dostum öncelikle sata uyumlu bir cd yaratman gerek bunun için sana yardımcı bir link te vereyim
    notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html
    ahanda link bu dostum bundan önce "n-lite" diye bir program var onu yükle yalnız o olmadan yapamazsın elinde mutlaka bir tane çakma xp cd si vardır ondan da eminim nese geçelim sata uyumlu xp cd hazır elimizde var diyelim

sen vista cd sini tak ve format ekranına geç orada vista da ki bütün partitionları sil sadece 1 partition kalcak onda da 117 gb falan yer var diyor boş zaten silmek istesende pasif getirecek delete tuşunu hepsini sildikten sonra başka hiç bir işlem yapmadan vista cd sini çıkart ve sata uyumlu xp cd sini tak ve formatlama işlemine geç başarı ile yapacaksın

ÖNEMLİ NOT= """xp ye geçtikten sonra makine sapıtıyor ben hala wlan ayarlarını yapaıyorumhala bi tane wirelies ağı gösteremiyorum bilgine..."""

5. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

bence xp için sürücü desteği olmayan nb için xp ile ğraşmayın senin sorunun çaresi msi web sitesinde var oradan bak olmadı wireless açıldığından eminmisin? bazen xp açmayı unutuyorda... :D

6. yas23

yas23 Yeni Üye

Kurulumda bataryayı çıkartın sistemi yükleyin ve daha sonra bataryayı takın. Bataryadan hata veriyor. Ben öyle yaptım

7. rempark

rempark Yeni Üye

n-lite ile satalı xp cd olusturdum.olmadı.ultimate boot cd ile denedim olmadı.batarya çıkardım olmadı yine..vista cd si ile denicem yarın bakalım olcak mı? win me ile fdisk olayı da aklımda ama nasıl yapabilrim bilmiyorum..vista cd si elimde yok.yarın edinicem.elimde laptop ile birlikte gelen kurtarma cd si var..vista home basic.model VR320-042TR..SAYGILAR

8. rempark

rempark Yeni Üye

sonunda xp ye cevirdim.4-5 gundur kullanıyorum.hiç bir sorun yok suan.wireless filan cok iyi..
    cok sey denedim..hangisi işe yaradı bilmyorum tam.ama once easyBCD kullandım.sonra ultimate cd si ile partition ları sildim.tek hale getirdim..sonra satalı xp cd sini taktım oldu..

Sayfayı Paylaş