VPCEB4M1E/WI bazı problemler çözüm lütfen!

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında ebuyusff tarafından paylaşıldı.

1. ebuyusff

ebuyusff Yeni Üye

Merhaba, bilgisayara pek çok kişinin yaptıgına inandığım gibi kendimce çeki düzen verdim, kullanmayacağım programları kaldırdım, harddiski bölümledim vs. vs. Şuan win7 ultimate 64 bit kurulu. Memunum ancak çözülemeyen bazı sorunlar ortaya çıktı. 1. ASSIST WEB VAIO tusları işlevini tamamen yitirdi. Yanılmıyorsam Assist recovery ile ilgili. Dolayısıyla bu bölüm hdd den silindiginden şuan bu buton kullanılamıyor. VAIO ise sony e özgü PMB Vaio edition ismindeki resim video programını aktive ediyordu. Haliyle program silinince tuş da çalışmaz oldu. WEB tuşu ile ilgili olarak da bir program silinmiş oldu. Bu sebeple çalışmıyor. Nette özellikle web ve vaio tuşlarını aktive etmke için yerli yabancı sitelerde çok araştırma yaptım ancak çözüm bulamadım. Bu tuşlara orijinal işlevselliğini kazandırmanın bir yolu var mı? 2- Bilgisayardan telefona dosya tıransferi yapılabiliyorken aksi mümkün olmuyor. Aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster dedigimizde Bluetooth L2CAP interface isimli aygıt tanınmamış görünüyor. Aynı şekilde aygıtlar ve yazıcılır kısmında vaio simgesi de sarı ünlem işareti ile sorun oldugunu ifade ediyor. Vaio destek sitesinden bu aygıtın driveri olan Broadcom_BluetoothDriver_6.3.0.5600_x64 bu dosyayı; hatta driver genius professional programı ile daha üst versiyonu 7.0 nu yüklemeye çalıştım ancak her iki denenmemde de yükleme sonuna doğru şu hatayı verdi http://imageshack.us/f/822/error1935.png/ Bu durmu nasıl çözebilirim? 3- Kamera driveri sanki yüklü değil. Çünkü windows üzerinde programını göremiyorum. Vaio destek sitesinde driverlar kısmında kamera driveri göremedim. Nette çok aramama rağmen bulamadım. Kamera driveri gercekten yüklü değil mi? Değilse nereden yükleyebilirim? Yüklü ise programı nerede 4- Bir yerde okduguma göre Sony vaioların üzerindeki orijinal işletim sistemi değiştirildiği anda bu tür sorunlar yani bazı driverlın tanınmama-yüklenenemesi ile karşılaşılabiliyormuş. Tabii ki Assist Web Vaio tuşlarının çalışmaması daha bir doğal. Hatta bir arkadas sony ile iletisim kurdugunda kamera drivirlerının sony özgü oldugunu bunu veremeyeceklerini söylemişler. Durum böyle ise bir kaç ay önce Bimeks magazasından aldıgımız bu ürünü ilk aldıgımız günkü haline çevirmek istesek ne yapmalıyız? Bu mümkünse ücret talep edilir mi? Özetle sorunlar bu kadarcık -_- Ancak ilginç değil mi onca para verip güvenip sony diye alıyorsun şu yaşanılan sorunlara bak. Benim bir şekilde bilgisayarıma zarar gelmiş olabilir. Neden telafi yapma yolunu bana tıkıyorsun yahut kolaylaştırmıyorsun. Hiç yakışmıyor. Almayı düşününler satış sonrası destek olayını iyi düşünsünler. Sağlıcakla.

2. ebuyusff

ebuyusff Yeni Üye

yok mu işten anlayan arkadaşlar? en azından makul yorum yapacak? beklemedeyim. tesekkürler simdiden.

Sayfayı Paylaş