Vistadan başkası çalışmıyor

Konu, 'Hp Notebook' kısmında sifreli tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sifreli

sifreli Yeni Üye

Öncelikle merhaba;
    Yeni bir HP laptop aldım içinde vista yüklü geldi. Harddiskte bi bölüm daha açıp xp yükledim, boot ayarlarını falan yaptım ikisi beraber güzel bi şekilde çalıştı. Daha sonra sıra xp sürücülerini bulamaya geldi. Öncelikle hp nin sitesinden başlayarak sürücüleri aramaya başladım bikaçını buldum falan aramalar sonucunda bu siteye rastladım. Heralde yardımcı olan birisi çıkar...

Ekranın sağ üst köşesinde HP Pavillion dv6000 yazıyor. Altında Product: HP Pavillion dv6700 , model #: dv6922et yazıyor. Bana dv6922et diye satıldı ama bu aletin modeli bunlardan hangisi?
    Ordan burdan bişeyler deneyerek xp sürücülerini tamamladım ama xp de bilgisayarı kapattığımda windows kapatılıyor yazısında hep takıldı ve bilgisayar kapanmadı. Sürücüleri yüklemeden önce de böyle oluyordu. Yani 1. Sorunum bu xp yüklüyorum ama bilgisayar kapanmıyor.

Daha sonra 3. bir işletim sistemi olarak pardus 2008.1 i yükledim(grub u pardus bulunduğu bölümün başına kurarak). Bir sefer açıldı, kapattım, tekrar açtığımda işletim sistemi hatası diyerek açılmadı. Bu da 2. Sorun.

Aklımdaki şey XP, Vista ve Pardus u beraber kullanmak ama beceremedim. xp şuanda göçmüş durumda kapanmadığı için güç düğmesine basılı tutarak kapattım biçok kez ve artık hiç açılmıyor. Pardus ise bir defa güzel çalıştı bir daha açılmadı. Vistadan başka işletim sistemini düzgün çalıştıramadım.

Bana birşeyler tavsiye edebilecek var mı?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş